سه شنبه, 13 خرداد 1399 - 15:02

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، معاملات امروز شاخص کل با افزایش ۴۰ هزار و ۴۱۷ واحد به یک میلیون و ۲۸ هزار و ۵۳۷ واحد رسید.همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۹۰۸۰ واحد به رقم ۳۳۰ هزار و ۴۹۰ واحد رسید.

شاخص کل بازار بورس میلیونی شد

امروز معامله‌گران بورس حدود ۱۱ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱.۳ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۹ هزار و ۹۰۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند که اگر ارزش معاملات فرابورس در روز جاری را هم در نظر بگیریم که به بیش از ۹۱۷۱ میلیارد تومان رسید، امروز معامله‌گران در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران بیش از ۱۹ هزار و ۷۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند که این رقم به عنوان نقدینگی مورد نیاز سرمایه در گردش و سرمایه برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در اختیار شرکت‌های بورسی و فرابورسی قرار می‌گیرد.

امروز عمده نماد‌های مهم بورس مانند پتروشیمی خلیج‌فارس، پالایش نفت بندرعباس، فولاد مبارکه، کشتیرانی جمهوری اسلامی، ملی مس، شستا و گل‌گهر همگی در تقویت شاخص بورس اثرگذار بوده‌اند.

امروز عمده شاخص‌های بورس سبزپوش و افزایشی بوده و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی با رشد ۴ درصدی به رقم ۲۷۳ هزار و ۱۳۳ واحد رسید.شاخص قیمت با معیار هموزن با ۲.۸ درصد رشد به ۲۱۸ هزار و ۶۸۹ واحد رسید. شاخص آزاد شناور با افزایش ۳.۸ درصد به رقم یک میلیون و ۳۷۳ هزار و ۱۲۳ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با افزایش ۴.۲ درصد به ۷۵۹ هزار و ۳۰۹ واحد رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید