چهارشنبه, 07 اسفند 1398 - 14:36

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز پنج هزار و ۸۸۲ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۲۴ هزار و ۳۹۴ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۶۵۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۵ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل بازار بورس همچنان رو به رشد

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار واحد افزایش به ۱۷۳ هزار و ۹۴۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۹۹۷ واحد رشد به ۱۱۵ هزار و ۸۰۰ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۰ هزار و ۴۲۲ واحد افزایش به رقم ۶۵۵ هزار و ۳۴۴ واحد رسید، شاخص بازار اول چهار هزار و ۴۸۹ واحد و شاخص بازار دوم ۱۱ هزار و دو واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۵۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۵۴۸ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی (حکشتی) با ۵۳۴ واحد، گلوکوزان (غگل) با ۵۲۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۹۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۶۹ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۳۵۷ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد گروه مپنا (رمپنا) با ۲۵۱ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۲۴۹ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۲۲۸ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۲۱۵ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۲۰۴ واحد و پتروشیمی نوری (نوری) با ۱۵۶ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۴۴ میلیون و ۱۵۱ هزار برگه سهم به ارزش بیش از پنج هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۵۲ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۶ هزار ۷۴۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۲۷۵ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۵۱ هزار و ۳۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید