سه شنبه, 02 ارديبهشت 1399 - 14:42

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس تهران امروز بیش از ۱۶ هزار واحد رشد کرد و تا ارتفاع ۷۲۵ هزار واحدی بالا رفت. بورس تهران با این رکوردشکنی، جایگاه خود را در ابرکانال ۷۰۰ هزار واحدی تثبیت کرد.

بیشتر نمادهای فولادی و سنگ آهنی معاملات خوبی را تجربه کردند. فولاژ، هرمز، کویر، کاوه و فخوز، معاملات خود را با صف خرید به پایان بردند و معاملات سهام فولاد هرمزگان و بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده فولاد ایران، یعنی فولاد مبارکه، نیز برای برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی متوقف شد.فولاد مبارکه هم دوباره با تأثیر مثبت ۱۷۷۰ واحدی، دومین شرکتی بود که بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشت.

کچاد نیز امروز با صف خرید به کار خود پایان داد و کنور نیز رشد قیمت پایانی بیش از ۳ درصدی را تجربه کرد. همان‌طور که دیروز گفتیم، معاملات کگل برای برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی فعلاً متوقف شده است.

امروز ارزش کل معاملات بورس و فرابورس، بیش از ۱۱۷۰۰ میلیارد تومان بود که رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود و مانور نقدینگی در بورس تهران را نشان می‌دهد. با این قدرت نقدینگی، فعلاً تهدید بزرگی معاملات بازار سرمایه را تهدید نمی‌کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید