جمعه, 15 آذر 1398 - 07:19

67 فیلم و ایده به مرحله نهایی سومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای پاسارگاد راه یافتند

فرصت امروز: با داوری آثار رسیده به جشنواره توسط هیأت داوران و مشخص شدن فیلم های راه یافته به مرحله نهایی جشنواره عملا می توان گفت که شمارش معکوس برای برگزاری اختتامیه سومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد آغاز شده است.

پس از آنکه 420 اثر شایسته حضور در مرحله داوری سومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد شناخته شدند، هیات داوران به بررسی این آثار پرداختند و درنهایت،67فیلم و ایده به مرحله نهایی سومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد راه یافتند.

اختتامیه سومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد

سومین دوره این جشنواره، از چندی پیش با ارسال آثار در محورهای مسئولیت های اجتماعی شامل «تکریم خانواده، حفظ منابع طبیعی و محیط زیست، اهدای عضو و همدلی و همبستگی ملی در مواجهه با بلایای طبیعی» و همچنین حمایت از تولید ملی در بستر اقتصاد مقاومتی آغاز شد و در پایان و از بین 420 اثری که شایسته حضور در جشنواره شناخته شده بودند، 67 فیلم و ایده به مرحله نهایی داوری راه یافتند. به زودی اسامی راه یافتگان به بخش داوری نهایی و همچنین تاریخ برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره از طریق سایت بانک پاسارگاد به نشانی www.bpi.ir و سایت جشنواره به نشانی www.pasargadfilmfest.ir اعلام خواهد شد.

برگزاری جشنواره؛ نمونه موفق مسئولیت های اجتماعی

البته این سومین دوره ای است که جشنواره فیلم 180 ثانیه ای پاسارگاد برگزار می شود و این مهم، نشان از رسالت فرهنگی و ایفای مسئولیت های اجتماعی این بانک دارد؛ کما اینکه بانک پاسارگاد تنها بانکی است که در سال های اخیر، گزارش مسئولیت های اجتماعی خود را به صورت مستمر در قالب کتاب منتشر کرده است. همچنین حمایت از فیلم «جدایی نادر از سیمین» به عنوان تنها فیلم ایرانی برنده جایزه اسکار، نمونه ای دیگر از بحث مسئولیت اجتماعی در نزد مدیران بانک پاسارگاد است.

ابتدای امسال بود که دبیرخانه جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد، با هدف شناسایی استعدادها در میان جوانان و علاقه مندان و همچنین جلب افکار عمومی به موضوعات و محورهای تعیین شده طی فراخوانی از کلیه مخاطبان دعوت کرد با ارسال آثار در سومین دوره از جشنواره شرکت کنند.

پیش از این، دو دوره از جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد در سال های قبل برگزار شده و با استقبال خوب علاقه مندان و دوستداران هنر، به گنجینه تصویری فرهنگ و هنر ایران افزوده بود. ماحصل این دو جشنواره، علاوه بر کشف استعدادهای نهفته جوانان، مجموعه ای فاخر از فیلم های کوتاهی است که دغدغه های روز جامعه ایران را به زیبایی به تصویر کشیده است.

نگاهی به دو دوره پیشین جشنواره نشان می دهد که در هر دوره از برگزاری جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد، محوری به محورهای جشنواره اضافه شده و در واقع، جشنواره در هر دوره از برگزاری خود تکامل یافته است؛ چنانچه در دومین دوره جشنواره، محور «اهدای عضو» به موضوعات جشنواره اضافه شد و حال در سومین دوره جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد، «همبستگی ملی در مواجهه با بلایای طبیعی» در ویترین موضوعی این جشنواره گنجانده شده است. رخداد زلزله کرمانشاه در میانه های سال گذشته و همینطور وقوع سیل در 25 استان در ابتدای امسال ازجمله دلایلی بوده است که مدیران جشنواره را به افزودن محوری به نام «همبستگی ملی در مواجهه با بلایای طبیعی» در سومین دوره جشنواره ملزم کرده است.

بر این اساس، مراسم اختتامیه سومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد در دو محور «مسئولیت های اجتماعی» در زمینه های تکریم خانواده، حفظ محیط زیست، اهدای عضو و همبستگی ملی در مواجهه با بلایای طبیعی و همچنین «حمایت از تولید ملی در بستر اقتصاد مقاومتی» در آینده ای نزدیک برگزار می شود و همانطور که اشاره شد، زمان برگزاری آن به زودی از طریق سایت جشنواره اعلام خواهد شد. در این جشنواره همچنین یک بخش جنبی با محوریت ایده هایی که در هر بخش به هر دلیل امکان ساخت نیافته اند، در نظر گرفته شده است.

420 اثر به مرحله داوری جشنواره رسیدند

با توجه به سیاست های بانک پاسارگاد در ایفای مسئولیت های اجتماعی و با وجود اختصاص بودجه تبلیغاتی و اطلاع رسانی به امر مشارکت در ساخت مدارس در مناطق سیل زده، استقبال بسیار خوبی از جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد به عمل آمده و براساس آنچه دبیرخانه جشنواره اعلام کرده، در مجموع 650 فیلم و 270 ایده به سومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای بانک پاسارگاد ارسال شده است. پس از بررسی و گزینش این آثار درنهایت 420 اثر به مرحله داوری رسیدند و پس از بررسی آثار توسط هیات داوران 67 فیلم و ایده شایسته حضور در مرحله نهایی سومین دوره جشنواره شناخته شدند.

گفتنی است اعضای هیات داوران این جشنواره شامل دکتر حسن بلخاری، علی اکبر امین تفرشی، دکتر محمود دهقان، غلامرضا نامی، بهرام توکلی، نیما جاویدی و روح الله حجازی است. دبیری جشنواره را نیز دکتر حسن بلخاری برعهده دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید