سه شنبه, 01 مهر 1399 - 19:00

در خبری شوکه کننده و عجیب، مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرد که شرکت بتسدا، همه استودیوهای بازی سازی و تک تک بازی های آن حالا جزو خانواده ایکس باکس هستند.

به گزارش زومیت، هیچ کس نمی تواند انکار کند که خریداری شدن ZeniMax Media که شرکت مادر بتسدا و تمامی استودیوهای بازی سازی آن به حساب می آید، اتفاقی بسیار بزرگ در دنیای بازی های ویدئویی است. ایکس باکس حالا صاحب بتسدا و آی پی هایی چون سری بازی The Elder Scrolls، «فال اوت»، «ولفنشتاین»، «دووم»، بازی Dishonored، بازی Quake و بازی Starfield شده است. اکنون ۲۳۰۰ کارمند اصلی بتسدا در سراسر دنیا دیگر کارمند مایکروسافت به حساب می آیند و استودیو Bethesda Softworks مثل همه استودیوهای متعلق به بتسدا همچون id Software، آرکین، ماشین گیمز، تانگو گیم ورکز، آلفا داگ، استودیو Roundhouse و شرکت ZeniMax Online به خانواده استودیوهای ایکس باکس پیوست.

مایکروسافت شرکت بتسدا بازی

با این اوصاف مایکروسافت حالا حق ساخت و عرضه تک تک بازی های محبوب و معروف بتسدا را دارد و این محصولات را احتمالا فقط برای کامپیوترهای شخصی و کنسول های ایکس باکس عرضه می کند. این اتفاق یکی از داغ ترین اخبار بازی در چند سال اخیر را تحویل گیمرها داد. مدتی قبل جف گراب گفته بود که مایکروسافت با مبلغی بسیار عظیم در حال انجام کاری مهم و فراتر از خرید یک استودیو است. حالا می دانیم که ایکس باکس مبلغ گسترده را خرج چه خریدی کرد. آنها یک ناشر بسیار بزرگ، چندین و چند استودیو و تعداد زیادی از مجموعه بازی های بزرگ دنیای ویدئوگیم را به کنترل خود درآوردند. مایکروسافت حالا ۲۳ استودیو بازی سازی اختصاصی دارد.

بازی Starfield و بازی «الدر اسکرولز 6» که پیش تر قرار بود برای پلی استیشن 5 هم عرضه شوند، حالا احتمالا دیگر انحصاری های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و کامپیوترهای شخصی به حساب می آیند. البته برخی منابع می گویند که مایکروسافت قصد عرضه بازی های بتسدا روی پلتفرم های رقیب را نیز دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید