سه شنبه, 18 شهریور 1393 - 11:14

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه واردات میوه باید از انحصار عده‌ای معدود خارج شود، گفت: سود باغداران به جیب دلالان می‌رود.

به گزارش ایرنا به نقل از خانه ملت، شمس‌الله شریعت‌نژاد با انتقاد از انحصار واردات میوه از سوی عده‌ای خاص، افزود: حمایت از تولید‌کننده در کمترین حد ممکن است و سود باغداران به جیب دلالان می‌رود. وی با تاکید بر اینکه بازار و واردات نباید در انحصار افراد خاص باشد، ادامه داد: دولت باید واردات برخی از محصولات مرتبط با تشکل‌ها را در اختیار آنها قرار دهد. به‌عنوان مثال اتحادیه برنج‌کاران؛ مسئول واردات برنج باشد و در صورت نیاز این کار انجام شود.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس همچنین با انتقاد از افزایش بی‌رویه قیمت میوه و نابسامانی در بازار محصولات کشاورزی، گفت: تا زمانی که با متخلفان و دلالان برخورد جدی نشود، وضعیت موجود ادامه خواهد داشت. وی از دولت، قوه قضاییه و به‌ویژه سازمان تعزیرات حکومتی خواستار پیگیری این موضوع شد و افزود: مجلس تنها در حد تذکر، هشدار و ارائه رهنمود می‌تواند در این موضوع وارد شود و دستگاه‌های نظارتی باید حضور پررنگ‌تری در ساماندهی بازار و برخورد با دلالان داشته باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس گفت: دلالی در همه زمینه‌ها در جامعه فراوان است و در حالی که می‌دانیم تولید‌کننده در چه شرایط نامطلوبی قرار دارد، حمایت از تولید‌کننده در کمترین حد ممکن انجام می‌گیرد. شریعت‌نژاد تنها راهکار مقابله با این شرایط را ایجاد تشکل‌های تولیدی در بخش بازرگانی و تقویت و رشد این تشکل‌ها دانست. عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: حمایت از تشکل‌های تولیدی از سوی بخش بازرگانی در قالب آموزش و تامین امکانات و تسهیلات مورد نیاز باید به‌صورت جدی پیگیری شود تا بتوانند در شرایط مناسب‌تری تولیدات خود را عرضه کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید