سه شنبه, 30 دی 1393 - 14:26

آیا در پی آن هستید که با استفاده از بودجه‌ای محدود وب‌سایت‌تان را بازاریابی و به دیگران معرفی کنید؟ چندین روش برای بازاریابی وب‌سایت تجاری‌تان بدون صرف هزینه زیاد وجود دارد. سایت‌های اجتماعی زیادی مانند گوگل و فیس‌بوک و سایت‌های جدید مانند پین‌ترست و گزینه‌های دیگر برای ارتقای سایت شما مناسب هستند. بعضی از روش‌ها که قدیمی‌تر هستند، شاید بهتر جواب دهند و روش‌های جدید‌تر نیازمند هزینه بیشتر باشد. 

در زیر چند نمونه از آن را می‌بینید: 

1- اطلاع‌رسانی در رسانه‌ها. در رسانه‌های محلی درباره آنچه روی خروجی وب‌سایت شما وجود دارد مطالبی منتشر کنید. برای این کار می‌توانید از رسانه‌هایی که می‌توانند برای مشتریان جذاب باشد استفاده کنید. آگاه باشید که اطلاعاتی مرتبط و مفید فراهم کنید و تبلیغات شما دهان به دهان توسعه یابد. 

2- یک صفحه گوگل‌پلاس برای کسب‌و‌کارتان بسازید و کسب‌و‌کارهایی را که با محصول یا خدمت شما مرتبطند دنبال کنید. محتوای غنی اطلاعاتی در آن قرار داده و آن را به پروفایل وب‌سایت‌تان لینک دهید. حواس‌تان باشد که به کاربران اجازه فالو کردن خود را در تنظیمات بدهید. 

3- با دیگر کسب‌وکارها همکاری کنید و لینک آنها را در صفحه‌تان قرار دهید تا آنها نیز این کار بکنند و با هم تعامل داشته باشید. می‌توانید از آنها درخواست کنید که در قبال تبادل لینک، لینک وب‌سایت شما را در صفحه‌شان قرار دهند. 

4- نظرات و اطلاعات محسوس و مفید درباره کسب‌و‌کارتان را می‌توانید در وبلاگ‌تان که مرتبط با محتوای وب‌سایت‌تان است بگذارید و حواس‌تان باشد که حتما لینک مستقیم دسترسی به وب‌سایت را نیز در آن قرار دهید. 

5- عکس‌های کسب‌و‌کارتان را در فلیکر به اشتراک بگذارید. می‌توانید یک پروفایل در آنجا باز کنید و عکس بگذارید، زیرش متنی بنویسید و لینک وب‌سایت‌تان را هم قرار دهید. از عکس‌هایی که مال شما نیستند و اجازه به اشتراک‌گذاری آنها را ندارید استفاده نکنید. 

6- مطالب وب‌سایت‌تان را همیشه به‌روز نگه دارید تا مشتریانی که قصد بازدید مجدد از وب‌سایت‌تان را دارند با اطلاعات تکراری قبلی مواجه نشوند. همین امر می‌تواند سبب شود که دیگر به وب‌سایت مراجعه نکنند، چرا که حدس می‌زنند چیز جدیدی در سایت انتظارشان را نمی‌کشد. 

7- یک اسلاید تبلیغاتی از مراحل پردازش محصولتان در کنار آهنگی زیبا در سایت یوتیوب آپلود کنید. در تیتر و توصیفی که برای ویدئو می‌آورید دقت کنید. هنگامی که آپلود شد، لینک را در وب‌سایت خودتان نیز قرار دهید. 

8- در صورتی که هیچ نرم‌افزار آماری و پیگیری تعداد بازدید‌ها ندارید، نرم‌افزار google analytics  را دانلود کنید. این نرم‌افزار رایگان است و می‌تواند کارهای زیادی انجام دهد. وجود نرم‌افزار آماری ضروری است. 

9- در نقشه گوگل (google map) آدرس و موقعیت مکانی فروشگاه یا محل کسب‌و‌کار خود را وارد کنید و نکات مفید مرتبط با آن از قبیل شماره تماس و آدرس وب‌سایت را بنویسید. نقشه را عمومی کرده و آن را در وب‌سایت خود نیز قرار دهید. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید