دوشنبه, 24 شهریور 1393 - 09:32

این خیابان‌ها گران‌ترین خانه‌ها و با ارزش‌ترین و استثنایی‌ترین مغازه‌های جهان را در اختیار دارند. ارزش املاک و مستغلات واقع در این خیابان‌ها فارغ از نوسانات قیمت‌های جهانی، همواره در حال افزایش و رونق است.
خیابان وال‌استریت نیویورک رتبه نخست را در فهرست گران‌ترین خیابان‌های جهان در اختیار دارد. اجاره هر فوت مربع از زمین‌های این خیابان بیش از 1500 دلار است. هزینه اجاره املاک و مستغلات در این خیابان رکوردهای جدیدی را بر جای گذاشته است. خیابان بوند لندن دومین خیابان گران جهان به شمار می‌رود. هزینه اجاره هر فوت مربع از زمین‌های این خیابان بیش از 860 دلار است. این خیابان متشکل از دو خیابان نیو بوند و اولد بوند است.
اولد بوند از قرن 18 مکانی برای زندگی قشر ثروتمند و مرفه لندن بوده است، ولی امروز تقریبا از تمامی نقاط انگلیس در این خیابان زندگی می‌کنند. قیمت اجاره در این خیابان طی چهار سال اخیر 50 درصد افزایش داشته است. خیابان مونتیژه پاریس جایگاه سوم را در این فهرست به خود اختصاص داده است. هزینه اجاره هر فوت مربع از زمین‌های آن به بیش از 660 دلار می‌رسد.
خیابان ردئو درایو لس‌آنجلس نیز چهارمین خیابان گران قیمت جهان به شمار می‌رود. هزینه اجاره هر فوت مربع از زمین‌های این خیابان به بیش از 540 تا 850 دلار می‌رسد. روسیه و به عبارت بهتر شهر مسکو نیز جایگاهی در این رتبه‌بندی دارد. خیابان تورسکایای مسکو پنجمین خیابان گران جهان است. قیمت اجاره هر فوت مربع از زمین‌های این خیابان نیز به بیش از 500 دلار می‌رسد و اکثر فروشگاه‌های لوکس و مجلل مسکو در این خیابان واقع است. شرکت‌های معتبر ایتالیایی مثل اسکادا و ویچینی در این خیابان به عرضه محصولات خود مشغول هستند. فروشگاه طلا و جواهرات کاررا وای کاررا نیز هر فوت مربع از زمین‌های این خیابان را بیش از 650 دلار اجاره کرده است. ششمین خیابان گران قیمت جهان در این فهرست، خیابان چو در شهر توکیوی ژاپن است. هزینه اجاره هر فوت مربع از زمین‌های این خیابان بیش از 600 دلار است. نرخ اجاره بهای زمین در این خیابان طی پنج سال اخیر روندی تصاعدی داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید