یکشنبه, ۱۷ اسفند(۱۲) ۱۳۹۹ / Sun, 7 Mar(3) 2021 /
           
فرصت امروز

بخش Quantum AI گوگل با همکاری شرکت داروسازی بوهرینگر اینگلهایم، به کمک پردازش کوانتومی روی ساخت نسل جدید داروها کار می کنند.

به گزارش زومیت، همکاری گوگل و شرکت داروسازی بوهرینگر اینگلهایم باعث تولید نسل جدیدی از داروها خواهد شد که روند ساخت آنها بسیار دشوار است و نیاز به پردازش سنگینی دارد. براساس گزارش Engadget، این دو شرکت قصد دارند تکنولوژی پردازش کوانتومی جدیدی تولید کنند که دینامیک مولکولی را شبیه سازی کند یا متوجه شود که مولکول ها و اتم ها چگونه حرکت می کنند.

پردازش کوانتومی گوگل به ساخت دارو کمک می کند

بوهرینگر اینگلهایم یک آزمایشگاه جدید برای این تحقیقات که در مدت سه سال انجام می شود، تأسیس کرده است. این شرکت ادعا می کند اولین داروسازی است که با همکاری گوگل در حوزه پردازش کوانتومی فعالیت می کند.

بوهرینگر اینگلهایم با کمک کامپیوتر کوانتومی قصد دارد داروی «درون رایانه ای» (in silico) تولید کند و گوگل کامپیوتر کوانتومی و الگوریتم های آن را تأمین می کند.

پردازش کوانتومی در حوزه داروسازی بسیار موفق عمل کرده اند؛ چراکه در حالت تئوری و در مقایسه با شبیه سازی با کامپیوتر معمولی، می تواند از پس مولکول های بیشتر و پیچیده تری بربیاید. گوگل اعلام کرده است که کامپیوتر کوانتومی می تواند به شکل بسیار دقیقی مدل سیستم مولکولی را خلق کند.

کامپیوترهای پرقدرت کنونی اکثر داروها را شبیه سازی می کنند اما برای داروهایی که در مرحله تحقیق و توسعه هستند و با هدف مقابله  مولکولی با بیماری خاصی طراحی می شوند، خوب عمل نمی کنند. پردازش کوانتومی می تواند به شکل دقیقی این شبیه سازی ها را انجام بدهد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/zC46TDFM
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه