پنجشنبه, ۹ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 30 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز
معاون اشتغال وزارت کار:

برنامه حمایت از طرح های اقتصادی اشتغال زا

3 ماه پیش ( 1400/12/26 )
 

معاون اشتغال وزارت کار، حمایت از طرح های اقتصادی اشتغال زا را از برنامه های مهم این معاونت عنوان کرد و از پرداخت ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای ۸۲۶۹ طرح با تثبیت اشتغال ۱۹ هزار و ۸۲۸ نفر خبر داد.

محمود کریمی بیرانوند در خصوص اقدامات صورت گرفته این معاونت در شش ماه گذشته در حوزه کارآفرینی به ایسنا، گفت: به منظور توسعه امور کارآفرینانه و بهره وری نیروی کار،   ۴۰۰ هزار کارآفرین در سطح کشور شناسایی و ۴۶۰ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی ساماندهی شده است.

برنامه حمایت از طرح های اقتصادی اشتغال زا

وی افزود: ۵۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارت های کارآفرینی به دانش آموزان دختر و پسر در رده های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال نیز ارائه شده و جشنواره شناسایی و انتخاب ایده های برتر اشتغال زا و کارآفرینی در سراسر کشور با هدف توسعه و ترویج ایده پردازی برگزار شده است.

کریمی کاهش زمان صدور مجوز مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی به ۳ روز کاری و پشتیبانی از ۴۲ هزار مورد کسب و کار توسط مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه امور کارآفرینانه عنوان کرد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در ادامه درباره پرداخت تسهیلات اشتغال زا به طرح های اقتصادی، گفت: یکی از برنامه های حوزه معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، حمایت از طرح های اقتصادی اشتغال زا است که در این راستا ۹۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل اشتغال پایدار روستایی و عشایری برای ۳۰۵۲ طرح با اشتغال زایی ۹۲۸۴ نفر پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین ۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید برای ۶۹۰ طرح با اشتغال زایی ۴۶۵۹ نفر و ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای ۸۲۶۹ طرح با تثبیت اشتغال ۱۹ هزار و ۸۲۸ نفر پرداخت شده است.

معاون اشتغال وزیر کار، طراحی و اجرای اطلس الگوهای اشتغال کشور را از دیگر اقدامات این معاونت در ۶ ماه گذشته برشمرد و اظهار کرد: در حال حاضر ساماندهی نظام برنامه ریزی و سیاستگذاری اشتغال در کشور با همراهی دستگاه ها به منظور تکمیل اطلس الگوهای اشتغال زا در دست اقدام است. این اطلس سامانه ای هوشمند و مصور است که نشان می دهد در هر نقطه از کشور چه نهادی چه تعداد شغل را با چه الگویی و برای کدام مخاطب ایجاد کرده است.

به گفته کریمی بیرانوند، تاکنون طی مذاکره با بیش از ۷۰ دستگاه بیش از ۱۹۵ الگوی اشتغالزایی احصا شده است.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/LBSak6Cw
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه