پنجشنبه, ۹ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 30 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از تجارت نیوز، طبق نرخ ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۸ روز پنجشنبه، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۴ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان بود.

در بازار روز گذشته قیمت طلا برای هر گرم طلا ۱۸ عیار، یک میلیون و ۳۶۰ هزار و ۱۶۷ تومان اعلام شد.

نیم سکه، هفت میلیون و ۸۵۰ هزار تومان در بازار معامله می شود. قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب چهار میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

بررسی آخرین تحولات قیمت طلا و سکه در بازار

افزایش قیمت دلار و همچنین تعلیق در بحث مذاکرات باعث افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه نیز شده است.

قیمت طلا کاهش می یابد؟

علی طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت نیوز در مورد قیمت طلا بیان کرد: برآورد من این است که قیمت جهانی طلا افت خود را در بلندمدت خواهد داشت و این موضوع باعث می شود اگر قیمت دلار افزایش نداشته باشد، طلای داخلی با شیب خیلی ملایم به سمت نزول پیش رود.

این کارشناس همچنین درمورد قیمت سکه بیان کرد: سکه نیز تابعی از قیمت طلا دارد فاصله ای هم این چند روز بر روی سکه وجود داشت به دلیل وجود حباب بود.

طباطبائی در مورد قیمت دلار نیز گفت: نرخ دلار تا دو ماه آینده به موضوع برجام بستگی دارد. من فکر نمی کنم اگر توافق صورت بگیرد دلار حد فاصل بین ۲۵ تا ۲۸ هزار تومان را از دست بدهد.

او ادامه داد: اما اگر توافق اتفاق نیفتد، از آنجایی که به نظر می آید ابزار ویژه ای نیز برای کنترل وجود ندارد، دلار در نیمه دوم سال دلار روندی صعود را طی می کند.

این کارشناس بازارهای مالی گفت: تاثیر پذیری طلا از دلار خیلی بیشتر از انس جهانی است.

جدول کامل قیمت دلار و ارزهای معتبر

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/KUfcAR0d
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه