چهارشنبه, ۸ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Wed, 29 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

چگونه شانس استخدام خود را بیشتر کنیم ؟!

با توجه به شرایطی که اپیدمی کرونا و شرایط اقتصادی کشور ایجاد کرده است؛ بسیاری از جوانان علاقه دارند، هرچه زودتر به بازار کار وارد شوند و کسب درآمد کنند. ممکن است این افراد تجربه شاغل بودن را نداشته باشند و به همین دلیل پیدا کردن شغل مناسب برای آن ها دشوار باشد. چنانچه شما نیز به دنبال کسب درآمد و استخدام شدن هستید و دوست دارید در مصاحبه های شغلی خود، عملکرد بهتری داشته باشید و یا به راحتی، یک شغل مناسب پیدا کنید و شانس استخدام بالایی داشته باشید؛ این مطلب از بانی کار (Banikar.com) را تا انتها بخوانید تا متوجه شوید تا به پاسخ «چگونه شانس استخدام خود را بیشتر کنیم» برسید!

با این راهکارها، شانس استخدام خود را افزایش دهید!

تفاوتی نمی کند که بخواهید در چه حرفه ای، مشغول به کار شوید؛ ویژگی هایی هستند که به شما کمک می کنند راحت تر در محیط های حرفه ای پذیرفته شوید و فعالیت خود را ادامه دهید. همچنین باید هنگام شرکت در مصاحبه های شغلی، بتوانید بهترین عملکرد خود را داشته باشید. در ادامه نه تنها به شما توضیح می دهیم چگونه فرصت های شغلی مناسب و انواع مختلف آگهی استخدام را به سرعت پیدا کنید؛ بلکه به شما کمک می کنیم تا شانس استخدام خود افزایش دهید.

مهارت های دیگر خود را بهبود دهید!

بهتر است پیش از اقدام برای پیدا کردن یک شغل، مهارت های دیگری نیز به رزومه خود اضافه کنید تا بتوانید هنگام کاریابی، از سایر افراد، یک پله جلوتر باشید. افزایش مهارت هایی فراتر از آن حیطه ای که در آن تخصص دارید؛ سبب می شود کارفرماهای بسیاری ترغیب به استخدام شما شوند.

یکی از مهم ترین مهارت هایی که می توانید در هنگام مصاحبه شغلی به آن اشاره کنید، مهارت کارتیمی است که شانس استخدام شما را افزایش می دهد. می توانید در هنگام مصاحبه شغلی، تجربه های خود از کار تیمی را بیان کنید تا این مهارت شما را ثابت کند.

یکی از مهم ترین مهارت هایی که برای افزایش شانس استخدام دولتی و خصوصی به آن نیاز دارید؛ آشنایی با کامپیوتر و استفاده از نرم افزارهای مختلف است.

ویژگی های شخصیتی که به شما کمک می کنند!

چگونه شانس استخدام خود را بیشتر کنیم ؟!

ممکن است شما نیز متوجه این موضوع شده باشید که برخی افراد، در برقراری ارتباط بهتر عمل می کنند و به همین دلیل اغلب شانس بیشتری برای دریافت موقعیت های شغلی دارند؛ به خصوص در حرفه هایی همچون بازاریابی و فروش که نیازمند مهارت ارتباط عمومی بالا است.

با این حال، چنانچه نیازی به استخدام در شغل هایی که نیازمند ارتباط عمومی هستند نیز ندارید؛ لازم است برای تقویت مهارت های اجتماعی و هوش هیجانی خود تلاش کنید. برخورد صحیح با افراد و ارتباط عمومی خوب، به شما کمک می کند تا شانس استخدام بالایی داشته باشید و در مصاحبه های کاری یا محیط های حرفه ای، به خصوص کارهای تیمی، تجربه بهتری داشته باشید.

علاوه بر هوش هیجانی و مهارت روابط عمومی، باید ویژگی های لازم برای حضور در محیط حرفه ای را در خود پرورش دهید. برای آن که پس از استخدام بتوانید شغل خود را حفظ کنید، باید مسئولیت پذیر، منظم، قابل اعتماد، پایبند به اخلاقیات، وظیفه شناس و... باشید.

در زمینه تخصصی خود به روز باشید!

با وجود آن که افراد زیادی هر سال از دانشگاه های مختلف فارغ التحصیل می شوند؛ اما تعداد کمی از آن ها می توانند به سرعت استخدام شوند و مدت طولانی در محیط های شغلی دوام بیاورند و در کنار آن، شانس ارتقای موقعیت شغلی داشته باشند.

افرادی که شانس استخدام بالایی دارند، علاوه بر کسب دانش کافی در زمینه تخصصی خود از طریق تحصیلات، همواره خود را به روز نگه می دارند تا بتوانند در مصاحبه های شغلی یا پس از استخدام، عملکرد مناسبی داشته باشند. اغلب کارفرماها به دنبال افرادی با انگیزه و اطلاعات بالا و به روز هستند تا مطمئن شوند کسب وکار آن ها با ایده های خلاقانه و همچنین با علم به روز آن ها، پیشرفت خواهد کرد. بنابراین علاوه بر مدرک تحصیلی، همواره خود را به روز (Up-to-date) نگه دارید.

رزومه خود را اصلاح و به روز کنید!

مسئله ای که شاید برای بسیاری از افراد پیش از ارسال رزومه اتفاق می افتد؛ این است که از رزومه ای استفاده می کنند که چندسال پیش ساخته اند. همواره به خاطر داشته باشید که باید با پیشرفت زمان، علاوه بر یادگیری مهارت های جدید، رزومه خود را متناسب با آن ها اصلاح و به روز کنید.

چنانچه در بیش از یک حرفه تخصص دارید که ممکن است این حوزه ها ارتباط کمی با یکدیگر داشته باشند، بهتر است یک رزومه مجزا برای هر یک از این تخصص ها ایجاد کنید تا مطمئن شوید هنگامی که آن را برای کارفرما می فرستید، شرایطی را که مدنظر دارد در آن گنجانده اید و به آن ها اشاره کرده اید.

چگونه در مصاحبه شغلی ، شانس استخدام خود را بیشتر کنیم ؟!

چگونه شانس استخدام خود را بیشتر کنیم ؟!

همانطور که پیش تر گفته شد، هوش هیجانی و مهارت ارتباط اجتماعی شما در هنگام مصاحبه شغلی، کاملا مشهود است و به شما کمک می کند تا شانس استخدام خود را بیشتر کنید. کارفرماها به دنبال افرادی هستند که علاوه بر مهارت های تخصصی و غیرتخصصی (Soft skills)، قابلیت کار تیمی و برقراری ارتباط موثر و حرفه ای با سایر اعضای تیم و شرکت را داشته باشند. این افراد، سبب می شوند که کارفرماها راحت تر با آن ها صحبت کنند و در نتیجه هنگام کار کردن نیز دغدغه ای برای تفهیم مسائل و برقراری ارتباط نداشته باشند.

چگونه شغل مناسب خود را پیدا کنم؟!

یکی از مراحل مهمی که به شما کمک می کند تا بتوانید شانس استخدام خود را افزایش دهید، این است که شغلی را انتخاب کنید که به مهارت ها و ویژگی های مدنظر شما نزدیک تر باشد. برای پیدا کردن این شغل، بهتر است به دنبال آگهی استخدام باشید و از منابعی استفاده کنید که نه تنها کارفرماهای زیادی به آن دسترسی داشته باشند، بلکه دسترسی کارجو برای پیدا کردن آگهی استخدام مورد نظر نیز آسان باشد.

امروزه تعداد زیادی از آژانس های کاریابی به صورت آنلاین فعالیت می کنند، با این وجود تمامی آن ها قابل اطمینان نیستند. به همین دلیل است که وجود یک بستر آنلاین قابل اعتماد، همچون بانی کار، به شما کمک می کند تا نه تنها ساده تر شغل موردنظر خود را پیدا کنید، بلکه نسبت به صحت آگهی استخدام تهران یا هر شهرستان دیگری که در این سامانه وجود دارد، مطمئن باشید.

وب سایت بانی کار، به کارفرماها و کارجویان، این امکان را می دهد تا در بستری آنلاین و قابل دسترس، موقعیت های شغلی مختلف را ثبت و جستجو کنند و به آسانی با یکدیگر در ارتباط باشند و بدین طریق نه تنها پیدا کردن نیروی جویای کار آسان تر می گردد، بلکه افرادی که به دنبال شغل های مختلف هستند نیز به آسانی، شغل مورد نظر خود را پیدا می کنند و می توانند به بیش از یک موقعیت شغلی در آن حرفه دسترسی داشته باشند و رزومه خود را به آسانی ارسال کنند.

کلام آخر

این نکته را به خاطر داشته باشید که برای افزایش شانس استخدام خود، لازم است رزومه خود را به بیش از یک کارفرما و برای موقعیت های شغلی مختلف و البته متناسب، ارسال کنید تا شانس شما برای انتخاب شدن و آغاز به کار، افزایش یابد. امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد تا نه تنها رزومه مناسبی تهیه کنید، بلکه با افزایش مهارت های لازم و حضور مناسب در مصاحبه شغلی، شانس خود را برای آغاز به کار افزایش دهید.

چنانچه تا این بخش از مطلب چگونه شانس استخدام خود را بیشتر کنیم؛ همراه ما بودید، زمان آن رسیده است تا تنها با یک کلیک بر روی https://banikar.com/ پیشنهادات شغلی مختلف و انواع آگهی استخدام که می تواند شانس استخدام شما را بیشتر کند را پیدا کنید.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/a9EcDstw
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه