پنجشنبه, ۲۷ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 18 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از ایسنا، دهکده بیت کوین (Bitcoin Valley) در هندوراس راه اندازی شد و ۶۰ کسب و کار این دهکده، پذیرای پرداخت وجه با ارز دیجیتال بیت کوین هستند.

یکی از صاحبان کسب و کار محلی گفت: در سانتا لوسیا، همه ما قرار است در این پروژه شرکت کنیم؛ پذیرش بیت کوین، ورود ما را به بازار دیگری باز می کند و مشتریان بیشتری به دست خواهیم آورد.

راه اندازی دهکده بیت کوین در هندوراس

این ابتکار به طور مشترک توسط بلاک چین هندوراس، صرافی ارزهای دیجیتال گواتمالا کوینکاکس، دانشگاه فناوری هندوراس، آکادمی مرکزی و شهرداری سانتا لوسیا توسعه داده شده است.

کارلوس لئوناردو پاگوادا ولاسکز، بنیانگذار بلاک چین هندوراس و نماینده انجمن کاربران ارزهای دیجیتال آمریکای مرکزی (Acucrip)، چند روز قبل از راه اندازی رسمی دهکده بیت کوین اظهار کرد: حدود ۶۰ کسب و کار با پروژه دهکده بیت کوین فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد که صاحبان این مشاغل توسط آکادمی غیر مرکزی در مورد استفاده از بیت کوین و فناوری آن آموزش دیده اند.

صرافی کوینکاکس تجهیزات و خدمات مورد نیاز در پرداخت های کریپتو را ارائه می کند همچنین شرکت بلاک چین هندوراس نحوه  استفاده از کیف های پول  ارز دیجیتال را به کاربران آموزش می دهد.

مشتریان در دهکده بیت کوین می توانند برای پرداخت وجه کالاهای مورد نیاز خود از بیت کوین استفاده کردند اما این بیت کوین ها به صرافی کوینکاکس و نه مستقیما به شخص مقابل انتقال می یابد سپس این صرافی بلافاصله ارزش معادل بیت کوین را در واحد پول هندوراس (لمپیرا) برای صاحب کسب و کار ارسال می کند و علت آن این است که صاحبان کسب و کار از نوسان های قیمتی دچار ضرر نشوند.

روبن کارباخال ولاسکوئز، استاد دانشگاه فناوری در این مورد گفت: «جامعه سانتا لوسیا برای استفاده و مدیریت ارزهای رمزنگاری شده، پیاده سازی آن ها در کسب وکارهای مختلف در منطقه و ایجاد رمزنگاری گردشگری آموزش خواهد دید.»
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۵ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۵۴ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۱.۵۶ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیاربیت کوین بوده که در یک روز ۰.۵۲ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴.۰۹ میلیارد دلار است که ۳.۲۵ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۷.۴۱ میلیارد دلار است که ۱۰.۰۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار اکنون ۶۹.۵۹ میلیارد دلار است که ۹۳.۹۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/GPsBmito
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه