پنجشنبه, ۱۷ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Thu, 8 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

ایلان ماسک در مدت زمانی که مالک توییتر شده، تغییرات زیادی در این شبکه اجتماعی ایجاد کرده است. در کنار قابلیت هایی که به توییتر اضافه شده، کارمندان آن هم با تغییراتی روبه رو شدند از جمله محدودیت شدید دورکاری. اما حالا ماسک در ایمیلی گفته دورکاری تنها در شرایطی امکان پذیر است که مدیر بخش، مسئولیت آن را بپذیرد که نشان از انعطاف پذیری او در برابر دورکاری و تغییر دوباره قوانین آن دارد.

ایلان ماسک چند وقت پیش گفته بود که تنها در موارد کمی امکان دورکاری وجود دارد و اکثر کارمندان باید حداقل هفته ای 40 ساعت در دفاتر حضور داشته باشند. اما حالا ایمیل جدید ماسک که توسط بلومبرگ منتشر شده، نشان می دهد دورکاری تا حدی امکان پذیر است، اما این موضوع یک شرط دارد.

انعطاف پذیری ایلان ماسک در برابر دورکاری و تغییر دوباره قوانین

مدیر بخش های توییتر باید مسئولیت دورکاری را بپذیرند

در ایمیل ایلان ماسک به این موضوع اشاره شده که مدیران باید عملکرد عالی کارمندان در هنگام دورکاری را تضمین کنند:

«در رابطه دورکاری، تنها چیزی که برای تأیید لازم است، پذیرش مسئولیت توسط مدیر شما برای اطمینان از این موضوع است که شما مشارکت عالی در کارها دارید.»

ماسک همچنین گفته تیم ها باید حداقل ماهی یکبار ملاقات حضوری داشته باشند، البته به باور مدیرعامل جدید توییتر، ملاقات های هفتگی ایده آل است.

اظهارنظر جدید ماسک درباره شرایط دورکاری یک روز پس از آن اتفاق افتاده که ثروتمندترین فرد جهان از کارمندان خواست بخشی از توییتر جدید باشند. در حقیقت ماسک گفته بود که کارمندان یا باید فرهنگ «سخت کوشی» را قبول کنند یا از این شبکه اجتماعی جدا شوند.

به گفته ایلان ماسک، کارمندانی که شرایط جدید و فرهنگ سخت کوشی را قبول می کنند، باید ساعت های طولانی با شدت بالا کار کنند. کارمندانی که در فرم گوگل بخش سخت کوشی را قبول نکنند، از این شرکت اخراج خواهند شد.

حالا به نظر می رسد ایلان ماسک به این باور رسیده که کارمندان طبق انتظارش با شرایط جدید موافقت نکنند و به همین دلیل می خواهد امکان مجدد دورکاری را هرچند محدودتر از گذشته فراهم کند. طبق گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک با کارمندان اصلی و مدیران صحبت کرده تا دیگران را برای پذیرش شرایط جدید متقاعد کنند.

اگرچه شاید ایمیل جدید ماسک به معنای کوتاه آمدن او برای دورکاری باشد، اما تمام مسئولیت آن به گردن مدیران بخش ها افتاده است. ماسک گفته اگر مدیری به دروغ بگوید کارمندی چه حضوری و چه دورکار کارش را عالی انجام می دهد، اخراج خواهد شد. با این شرط باید منتظر ماند و دید چه تعداد از کارمندان توییتر دورکار خواهند شد.

منبع : digiato
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/vApa3joa
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه