پنجشنبه, ۲۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Thu, 9 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از اقتصادنیوز، تعداد شغل های اضافه شده به اقتصاد آمریکا در ماه نوامبر بیشتر از پیش بینی ها بوده است و همچنین دستمزدها نیز افزایشی ثبت شده.

تعداد شغل های اضافه شده در این ماه به بزرگ ترین اقتصاد جهان 263 هزار مورد بوده است. این گزارش همچنین نشان می دهد که نزدیک به 186 هزار نفر بازار کار آمریکا را ترک کرده اند و همین موضوع نیز سبب شده است که نرخ بیکاری در سطح 3.7 درصد ثابت بماند. تحلیل اولیه از این گزارش نشان می دهد علی رغم نگرانی ها از رکود اقتصادی هنوز بازار کار آمریکا عملکرد مناسبی دارد.

ریزش قیمت طلا در بازارهای جهانی

برخی بر این باورند که این گزارش این سیگنال را می دهد که حداقل شرایط بازار اشتغال آمریکا سنگی بر سر راه فدرال رزرو در نشست ماه دسامبر برای افزایش نرخ بهره نخواهد بود. در حالی 263 هزار شغل جدید در ماه نوامبر اضافه شده است که اقتصاددانان پیش بینی رشد 200 هزار عددی را می کردند.

تعداد میانگین ماهانه شغل های اضافه شده از ابتدای سال جاری تاکنون 392 هزار بوده است در حالی که سال پیش به طور میانگین ماهانه 562 هزار شغل به اقتصاد آمریکا اضافه شده بود.

واکنش اولیه طلا به انتشار گزارش بازار کار آمریکا نزولی بود. طلا ساعاتی پس از انتشار این گزارش یک درصد از ارزش خود را از دست داد و به سطح قیمتی 1785 دلار رسید. این در حالی بود که در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه طلا رشد قیمتی بالایی داشت و حتی برای لحظاتی از مرز قیمتی 1800 دلاری نیز عبور کرده بود. در حقیقت سیگنال این گزارش به بازارها این است که فدرال رزرو ملاحظه ای بابت رکود در نشست ماه دسامبر نخواهد داشت.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ViaFQTuC
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه