دوشنبه, ۸ خرداد(۳) ۱۴۰۲ / Mon, 29 May(5) 2023 /
           
فرصت امروز

فرصت امروز: روز سه شنبه، قطر در نشستی با همسایگان عرب خود اعلام کرد که به تدریج تولید گاز طبیعی خود را افزایش خواهد داد. این سوخت با ارزش، کشور کوچک امارات را ثروتمند کرده است و قدرت نفوذ منطقه ای را به او داده است.

سعد شریدا الکابی، مدیر اجرایی شرکت نفت ملی قطر در کنفرانس خبری واقع در دوحه، پایتخت امارات، اعلام کرد که طی 5 تا 7 سال آینده، تولید گاز طبیعی مایع در کشور تا 30درصد افزایش خواهد یافت. این اعلامیه تأیید می کند که قطر، بزرگ ترین تولید کننده L.N.G  در جهان، پس از سال ها رشد کم به مرحله گسترش تولید پرسرعت پا نهاده است.

آقای الکابی گفت: «این پروژه موقعیت ما را به عنوان بزرگ ترین تولید کننده و صادر کننده L.N.G  در جهان قوی تر خواهد کرد.» این افزایش تولید برابر با اضافه شدن 8درصد به ذخایر گاز فعلی در جهان است. 

قطر برنامه توسعه منحصر به فردی دارد که در آن با ایران سهیم است و بیش از یک دهه است که بزرگ ترین ظرفیت گاز در جهان به شمار می آید. احتمالا این تصمیم ناشی از نگرانی قطر در از دست دادن سهم بازار در رقابت های جهان مانند آمریکا -که صنعت گاز شیل آن در حال پیشرفت است- و استرالیا است.

افزایش صادرات امارات می تواند سرمایه گذاری از جانب رقبا را کاهش دهد. افزایش ذخایر از جانب قطر می تواند بازار را تکان دهد و قیمت های گاز را که در حال حاضر نسبتا پایین است، تضعیف کند. اما از آنجا که قطر در میان کم هزینه ترین تولیدکنندگان در جهان به شمار می آید، بیشتر می تواند از پس کاهش قیمت ها برآید. با این حال، دوحه وقت نامناسبی را برای افزایش تولید در نظر گرفته است.

برچسب ها : فرصت آزاد کیوسک
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/GK6RsoaL
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
خرید یوسیخرید هولدر موبایلخرید سی پی کالاف دیوتی موبایللباس فرم کارنرم افزار اتوماسیون اداریمتخصص قلب و عروقمجوز آموزشگاه فنی و حرفه ایخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدرب ریلی کشوییتمکن مالی فرانسهابزار هیلتیقفسه فروشگاهی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه