چهارشنبه, ۵ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Wed, 27 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

اوبر در تلاش برای یافتن یک مدیرعامل جدید است و با نزدیک شدن به زمان تعیین شده برای اشغال این سمت، جستجوها شدت یافته است. تاریخ تعیین شده برای انتصاب مدیرعامل اوبر، ماه دسامبر است و این استارتاپ بلندپرواز سیلیکون ولی قصد دارد شناخته شده ترین اسامی دنیای تجارت را در لیست احتمالی خود قرار دهد.

تا به حال نام جفری ایملت، مدیرعامل جنرال الکتریک که به زودی این شرکت را ترک می کند و مگ ویتمن، مدیرعامل اچ پی، در لیست اوبر قرار گرفته اند. البته مگ ویتمن گفته است که علاقه ای به این کار ندارد. ویتمن که چندی پیش از بورد اچ پی استعفا داد، اعلام کرده است که به ماندن در اچ پی تعهد دارد.

به گزارش زومیت افرادی زیادی برای هدایت این شرکت در نظر گرفته شده اند. البته این احتمال نیز وجود دارد که تراویس کالانیک قصد برگشتن به سمت مدیرعاملی اوبر داشته باشد. جفری ایملت ۶۱ ساله که هفته آینده از پست مدیرعاملی جنرال الکتریک کناره گیری می کند، یکی از گزینه های مناسب است. جفری ایملت در شرکت جنرال الکتریکس استراتژی استارتاپ ها را در پیش گرفته و در سال ۲۰۱۵ نیز بخش دیجیتال این شرکت ها را راه انداخت. این موارد باعث می  شوند ایملت جاذبه زیادی برای اعضای هیئت مدیره اوبر داشته باشد.

اعضای هیئت مدیره اوبر مشخص نکرده اند که چگونه قصد دارند برای استارتاپی که در یکی از حساس ترین دروان خود به سر می برد، مدیرعامل جذب کنند. مواردی همچون از دست دادن سهم بازار به استارتاپ رقیبی همچون لیفت و خدشه دار شدن برند این شرکت در برابر مسافران، حساسیت این دوره را بیشتر می کنند.

البته هنوز نقاط روشنی در کارنامه اوبر دیده می شود. میزان پرداختی به تاکسی های این شرکت در سال گذشته از ۲۰ میلیارد دلار بیشتر شد و سافت بانک نیز به خرید بخشی از سهام اوبر علاقه پیدا کرده است. اما تغییر مسیر اوبر نیاز به فردی باتجربه و کاردان دارد. جیسون هانولد، یکی از کارشناسان متخصص استخدام مدیران، می گوید:

گرچه وجود یک مدیرعامل زن برای این شرکت بسیار خوب خواهد بود، اما اولویت باید انتخاب بهترین گزینه فارغ از جنسیت باشد. اوبر به یک مدیرعامل دلسوز، دارای سابقه خوب، اصیل و شاخص نیاز دارد.

برچسب ها : فرصت آزاد
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/k8E4XUTM
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه