شنبه, ۲۲ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Sat, 13 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت که برنامه های کلانی چون ایجاد شرایط مناسب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را در مناطق آزاد دنبال می کنیم.

مرتضی بانک روز دوشنبه در حاشیه آیین افتتاح رسمی چهار طرح تولیدی در منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اساس کار ما براساس قانون مناطق آزاد ایجاد زیرساخت ها وطرح های زیر بنایی عمرانی، ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی، فراهم سازی شرایط مناسب برای اشتغال و صادرات و ایجاد مناطق تجاری در بخش های واردات و صادرات است.

وی یادآور شد: طی چهار سال گذشته در مناطق آزاد کشور درحوزه صنعت و تولیدات داخلی اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به حضور در آیین افتتاح دو پست اسکله منطقه آزاد انزلی همراه رئیس جمهور در فروردین ماه امسال گفت: امروز که بیش از شش ماه از آن بازدید می گذرد ایجاد پس کرانه ای با وسعت 8 هکتار انجام شده که کار بسیار ارزشمند و مهمی است و جاده ای چهار بانده که برای دسترسی به اسکله ای که ظرفیت بالایی دارد و نیاز به راه و حمل و نقل مناسب دارد فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: براساس گزارش داده شده 55 واحد صنعتی راکد مانده در منطقه آزاد انزلی به سرمایه گذار جدید واگذار و فعال شدند و براساس گزارش 9هزار نفر در مجموعه شهرک های صنعتی منطقه آزاد اشتغال زایی شده است.

به گفته وی، این واحدها با سرمایه گذاری داخلی و خارجی ایجاد شده و حتی یک واحد توسط چینی ها با یک میلیون دلار سرمایه گذاری ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی از مبادی مهم صادرات کالا است، افزود: خوشبختانه با اقدامات خوب سازمان منطقه آزاد انزلی در سال جاری 55میلیون دلار صادرات از این منطقه به خارج انجام شده و حدود 390میلیون دلار هم تا پایان سال صادرات مجدد انجام می شود.

برچسب ها : فرصت کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/H1alrqEd
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه