شنبه, ۷ خرداد(۳) ۱۴۰۱ / Sat, 28 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

سازمان خصوصی سازی به کسانی که مالک کل سهام یک میلیونی عدالت هستند، ۵۰هزار تومان و به مابقی حدود ۲۶۰۰۰ تومان سود در فاز اول پرداخت می کند.

به گزارش «فرصت امروز»، بنا بر تصمیم جدید دولت، پرداخت اولین مرحله سود سهام عدالت از روز گذشته آغاز شد و بر این اساس، مشمولانی که میزان سهام عدالت آنها یک میلیون تومان است (شامل مشمولان مددجوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی و همچنین افرادی که از محل آورده نقدی خود اقدام به تسویه مانده بدهی اقساط سهام خود کرده اند) بابت عملکرد سود سال مالی 95 شرکت های سرمایه پذیر، 150هزار تومان سود دریافت خواهند کرد؛ البته این سود به مرور و طی سه مرحله به حساب واریز خواهد شد و در مرحله نخست مبلغ آن 50 هزار تومان خواهد بود.

همچنین افرادی که سهام عدالت آنها کمتر از یک میلیون تومان ارزش دارد، به نسبت ارزش سهام خود، سود سهام عدالت دریافت می کنند؛ سود سهام عدالت این افراد حدود 26600 تومان در مرحله اول است و مجموع سود پرداختی به این افراد در سال جاری علی الحساب 79 هزار و 800 تومان است.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی روز گذشته در نشست خبری از پرداخت 3 هزار و 800 میلیارد تومان سود سهام عدالت طی سه نوبت به مشمولان خبر داد و گفت: سود سهام عدالت برای افرادی که سهام شان را تا سقف یک میلیون تومان واریز نکرده اند حدود 26600 تومان محاسبه شده و ظرف ساعات آینده واریز می شود.

پوری حسینی افزود: هنوز 14 میلیون نفر از سهامداران عدالت، کد بانکی شبا به سازمان خصوصی سازی اعلام نکردند، با این حال امیدواریم تا پایان سال نوبت دوم سود سهام عدالت پرداخت شود.

به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی، قیمت روز سهام عدالت بر اساس تابلوی بورس 2 میلیون و 400 هزار تومان است. او از واریز کامل سود سهام عدالت تا شب عید خبر داد و گفت: کلیت مجلس با توزیع سود سهام عدالت مخالف نیست.

رئیس سازمان خصوصی سازی آغاز عملیات اجرایی پرداخت سود سهام عدالت را پس از دستور اجرایی رئیس جمهور عنوان کرد و گفت: سال گذشته شورای عالی اصل ۴۴ پرداخت سود به ۴۹ میلیون نفر از مشمولان را به سازمان خصوصی سازی تصویب کرد و ما بر اساس همان تکلیف در حال واریز سود به حساب مشمولان هستیم؛ در این خصوص سود مالی سال ۹۵ را از شرکت های سرمایه پذیر دریافت کردیم و مستقیم به حساب مشمولان واریز می کنیم و در این باره بیش از ۳۲میلیون نفر کد شبای بانکی خود را به سازمان خصوصی سازی اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سود به مشمولان پرداخت خواهد شد، گفت: برای دریافت شماره حساب بانکی از مابقی افراد، مهلتی در نظر گرفته نشده و آنان فعلاً فرصت دارند تا شماره حساب بانکی شان را اعلام کنند، اما مهلت پرداخت مابه التفاوت ارزش برگه های سهام عدالت تا یک میلیون تومان تمدید نشد و بر اساس همان ارزش، سود به حساب مشمولان واریز می شود.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/qKtDaICl
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه