شنبه, ۷ خرداد(۳) ۱۴۰۱ / Sat, 28 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

رئیس جمهور با استقبال از فرمایشات رهبر معظم انقلاب تأکید کرد که حل مشکلات اقتصادی و تأمین حقوق شهروندان دستور کار اصلی دولت است.

به گزارش «فرصت امروز» از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت که ریاست آن را برعهده داشت، ضمن تشکر از بیانات روشنگرانه مقام معظم رهبری درباره حوادث اخیر، افزود: رویکرد اصلی دولت در لایحه بودجه سال 97 اشتغال زایی و حرکت به سمت ریشه کنی فقر مطلق است و پیرو تأکید رهبر انقلاب، مردم انتظار دارند که همه قوا و تمامی دستگاه ها و نهادها با همدلی و همراهی به تحقق سریع تر این اهداف و تأمین مطالبات به حق مردم کمک کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی یک شبه پدید نیامده و عمدتا ناشی از مدیریت نادرست در گذشته است، گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب متواضعانه خود را نیز مخاطب مطالبات به حق مردم معرفی می کنند، یعنی همه باید مسئولیت مشکلات را بپذیرند و با وحدت و همدلی ضمن مأیوس کردن دشمن از توطئه، مردم را به شرایط کشور و آینده امیدوار و دولت را نیز در اصلاح و پایداری اقتصاد به نفع مردم یاری کنند.

او همچنین ضمن تقدیر از حضور پرشور و آگاهانه مردم و همچنین نیروهای امنیتی و انتظامی در حوادث اخیر، حفظ وحدت و انسجام ملی، آرامش و امیدآفرینی را ضرورت پیشرفت کشور خواند و از رسانه ملی و سایر رسانه ها خواست با حفظ هوشیاری، از نشر شایعات، تخریب و سیاه نمایی که خواست بدخواهان نظام و مردم است، خودداری و به وظیفه ملی خود عمل کنند.

رئیس جمهور در ادامه به وزیر کشور مأموریت داد ظرف یک هفته با هماهنگی شوراهای تأمین، گزارش دقیقی از حوادث اخیر و افرادی که در اثر این حوادث دستگیر، مصدوم و یا احیانا کشته شده اند، به تفکیک و بیان دقیق علت و چگونگی هر بخش را به وی ارائه کنند. 

تصویب آیین نامه قانون خدمات رسانی به ایثارگران

هیأت وزیران در ادامه با هدف ارائه خدمات تکمیلی بهداشتی و درمانی به خانواده شهدا، مفقودالاثران، اسرا، جانبازان و آزادگان، آیین نامه اجرایی فصل سوم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را به تصویب رساند. به موجب این آیین نامه، تأمین 100درصد هزینه بهداشتی درمانی افراد مشمول شاغل و بازنشسته دستگاه های اجرایی و افراد تحت تکفل آنان در قالب بیمه های پایه و مکمل برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

همچنین دولت، بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف کرد ضمن تهیه و تأمین امکانات بهداشتی، درمانی، تشخیصی، توانبخشی، آموزشی، پیشگیری، دارو و تجهیزات مورد نیاز برای گروه های ویژه جانبازان شیمیایی، اعصاب و روان، نخاعی و اندام های مصنوعی داخلی و خارجی جانبازان، جهت ارائه امکانات مناسب تر، از ظرفیت بخش های دولتی و غیر دولتی از طریق عقد قرارداد خرید خدمت از مراکز مذکور اقدام کند.

دولت همچنین با تصویب آیین نامه اجرایی یکی از مواد قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران درخصوص ساماندهی خدمات بیمه بهداشتی، درمانی (همگانی، مکمل، خاص) به خانواده شاهد، جانبازان و آزادگان موافقت کرد. افراد مشمول این آیین نامه شامل خانواده شاهد و مفقودالاثر و اسیر شامل والدین، همسر و فرزند شهید، مفقودالاثر و اسیر، جانبازان و افراد تحت تکفل آنان و آزادگان و افراد تحت تکفل آنان هستند.

موافقتنامه ایران و چک در حمایت متقابل از سرمایه گذاری

اعضای دولت با تصویب لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری چک و ارسال آن به مجلس شورای اسلامی موافقت کردند. تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری ها و افزایش ابتکارهای کسب وکار در سرمایه گذاری، توانمندی اقتصادی و توسعه پایدار هر دو دولت از جمله اهداف موافقتنامه مذکور است.

پنج مصوبه شورای عالی مناطق آزاد

هیأت وزیران در ادامه جلسه، درخصوص پنج فقره از مصوبات شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی مربوط به تعیین یا تغییر سازمان مسئول مناطق ویژه اقتصادی شوش، جازموریان، دامغان و بروجرد و نیز طرح جامع مناطق آزاد تجاری - صنعتی تصمیم گیری کرد.

همچنین با تصویب هیأت وزیران، موادی از اساسنامه شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران اصلاح شد. موافقت دولت با تصویب پروتکل های مربوط به اصلاح موادی از کنوانسیون هواپیمایی کشوری بین المللی نیز از دیگر مصوبات جلسه هیأت وزیران بود. همچنین هیأت وزیران به منظور رفع بخشی از مشکلات شرکت های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مصوب کرد مانده بدهی شامل اصل و سود تسهیلات پرداختی از حساب ذخیره ارزی به شرکت های مذکور براساس آخرین صورت های مالی حسابرسی شده پس از کسر سهم عاملیت بانک های عامل، به عنوان افزایش سرمایه دولت در این شرکت ها منظور شود.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ilAR4g5U
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه