پنجشنبه, ۷ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Thu, 29 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره اینکه بیشتر تشکل های جوانان در حوزه کارآفرینی فعال هستند، گفت به دنبال این هستیم در تفاهم با سازمان وظیفه عمومی این افراد بخشی از دوران سربازی شان را در همان تشکل کارآفرین بگذارنند.

محمدمهدی تندگویان در گفت وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه در تلاش هستیم تا بخشی از تسهیلات «امریه» یا کسر از خدمت، شامل حال تشکل های کارآفرین در حوزه جوانان هم بشود، افزود: در تفاهم نامه بین سازمان نظام وظیفه عمومی و معاونت ساماندهی امور جوانان به دنبال آن هستیم تا تشکلی که وارد حوزه کارآفرینی شده است، بتواند بخشی از دوران سربازی اش را در همان تشکلی که هم مورد تأیید سازمان وظیفه عمومی و هم معاونت ساماندهی امور جوانان است، بگذراند.

وی در ادامه تصریح کرد: رایزنی میان معاونت ساماندهی امور جوانان و سازمان وظیفه عمومی برای انعقاد تفاهم نامه، ویژه سازمان های مردم نهاد زیر نظر معاونت جوانان است و شامل تشکل های مردم نهاد زیر نظر وزارت کشور نمی شود.

معاون ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه بیشتر تشکل های مردم نهاد حوزه جوانان، کارآفرین هستند، اظهار کرد: به نظر می رسد با توجه به فعالیت تشکل های جوانان در این حوزه، بسیاری از زمینه های طرح «سرباز مهارت» شامل حال شان شود. این درحالی است که سازمان های مردم نهاد زیر نظر وزارت کشور در حوزه های اجتماعی و فرهنگی نیز فعال هستند و ممکن است کارآفرین نباشند.

تندگویان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در ابتدای فعالیت سازمان تربیت بدنی بخشی از امریه ها به این سازمان تعلق می گرفت، گفت: مدتی است که این فرآیند متوقف شده است، به همین دلیل این مسئله را هم در تفاهم نامه تحت عنوان «مهارت حرفه ای» گنجانده ایم تا ورزشکاران حرفه ای بخشی از سربازی شان را به شکل امریه بگذرانند.

به گفته تندگویان، این تفاهم نامه در حال حاضر آماده است و باید تاریخی برای امضاء آن اعلام شود و در صورت امضاء و قطعی شدن برای سال آینده قابل اجرا خواهد بود.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/iHLIWTq7
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه