یکشنبه, 16 شهریور 1399 - 09:00

اگر بخواهیم موفق ‎ترین برند را از زمان شیوع ویروس کرونا نام ببریم، بدون شک آمازون شایسته ترین گزینه خواهد بود. درواقع در شرایطی که اکثر کسب و کارها با مشکلات جدی مواجه شده ‎اند، این برند رشدی فوق ‎العاده را تجربه کرده و این امر منجر به ثروتمندتر شدن جف بزوس نیز شده است. اگرچه در ظاهر همه چیز بیانگر یک موفقیت قابل ستایش است، با این حال برخی نکات تاریک وجود داشته که می ‎تواند این شرکت را وارد یک بحران جدی نماید. درواقع همه چیز از زمانی شروع شده است که چند کارمند، از تهدید جدی سلامت کارمندان خصوصا در بخش انبارداری، گلایه کردند که منجر به اخراج آنها شد.

جاسوسی اتهام جدید آمازون

در این راستا برخی از مدیران نیز در راستای حمایت از نیروی کاری، اقدام به استعفا و انتقاد از وضعیت موجود نمودند. درواقع عقیده آنها این است که این حجم از موفقیت در ازای به خطر انداختن جان و استثمار کارکنان به دست آمده است. با این حال برخی دیگر بر این باور هستند که در شرایط حال حاضر که ویروس کرونا منجر به بیکاری گسترده شده است، استخدام‎های زیاد این شرکت، وضعیت را تا حدود زیادی بهبود بخشیده است، با این حال نکته ای که قابل تأمل است این است که پس از موفقیت‎ های فوق ‎العاده این شرکت در چند ماه اخیر، افزایش درآمد و اقدامات جدی در راستای حفظ امنیت کارمندان در برابر ویروس کرونا، صورت نگرفته و همین امر باعث شده است تا اعتراض ‎هایی توسط سازمان‎ های دغدغه ‎مند نیز صورت گیرد.

مطلب مرتبط: آمازون به رنگ خون

در این راستا خبری منتشر شده است که در صورت تایید آن، بدون شک اعتبار آمازون تا مرز نابودی نیز پیش خواهد رفت. درواقع براساس این اتهام، آمازون به فعالیت کارمندان خود در شبکه های اجتماعی خصوصا فیس بوک، نظارت داشته و با نقض حریم شخصی در حال جاسوسی از آنها است تا بتواند اعتراض ها را سریعا کنترل نماید. حال باید دید که واکنش رسمی مدیران این شرکت و در رأس آنها جف بزوس به این اتهام بزرگ، چه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید