شنبه, 27 بهمن 1397 - 16:12

اپل استارتاپی به نام Pullstring خریداری کرد که به شرکت ها کمک می کند تا اپلیکیشن های مبتنی بر فرمان های صوتی برای اسپیکرهای هوشمند بسازند.

استارتاپ Pullstring پلتفرمی را در اختیار شرکت ها قرار می دهد تا اپلیکیشن هایی مخصوص سرویس هایی همچون الکسا و گوگل اسیستنت تولید کنند. طبق گزارش سرویس Axios، اپل این استارتاپ را خریداری کرد. این خرید، به احتمال زیاد برای بهبود دستیار هوشمند اپل یعنی سیری انجام شده است. دستیاری که در بحث امکانات و دستگاه های قابل اتصال، هنوز عقب تر از رقبایی همچون الکسا حرکت می کند.

اپل استارتاپ Pullstring

آمازون در حوزه دستیارهای دیجیتالی به نوعی پیشگام بازار محسوب می شود. به علاوه، کاربردهای اختصاصی دستیارها، بخش دیگری هستند که برتری آمازون را از رقبا بیشتر می کنند. به عنوان مثال، غول تجارت الکترونیک حدود ۶۳درصد از بازار اسپیکرهای هوشمند را در آمریکا در اختیار دارد. در آن بازار، گوگل با ۱۷درصد در مقام دوم جای می گیرد و اپل، تنها ۴درصد از بازار را به خود اختصاص داده است.

استارتاپ Pullstring در سال ۲۰۱۱ تأسیس شد و آخرین ارزش گذاری آنها، ۱۶۳.۵۷ میلیون دلار بوده است. درباره فرآیند خرید و قیمت پرداخت شده به این استارتاپ توسط اپل، هنوز جزییاتی در دسترس نیست. استارتاپ مذکور علاوه بر همکاری با شرکت های متعدد در تولید اپلیکیشن های صوتی، با شرکت تولید اسباب بازی Mattel نیز در ساخت عروسک سخنگوی باربی به نام Hello Barbie همکاری داشته است. البته، در آن زمان، استارتاپ ToyTalk نام داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید