سه شنبه, 04 تیر 1398 - 20:09

اپل طی کنفرانس مطبوعاتی مشترک با شهردار سیاتل از طرح خود برای انتقال ۲۰۰۰پرسنل به این شهر طی پنج سال آینده خبر داد.

به گزارش دیجیاتو، کمپانی کوپرتینویی ۲ برج 12طبقه را برای اسکان کارکنانش انتخاب کرده که در مجموع حدود ۶۰ هزار متر مربع مساحت داشته و انرژی آن از منابع تجدیدپذیر تامین می شود. قبلا قرار بود ۱۰۰۰ نفر در این مراکز مشغول به کار شوند، حالا اما اپل این میزان را به دو برابر افزایش داده است. نخستین گروه این کارکنان که شامل ۲۰۰ نفر خواهد بود تا قبل از زمستان سال جاری استخدام می شوند و در نهایت تا ۲۰۲۴ تعداد آنها به ۲ هزار نفر خواهد رسید.

اپل وارد قلمرو مایکروسافت

اپل با سیاتل غریبه نیست و همین حالا ۵۰۰ نفر از پرسنل این شرکت در این شهر اقامت دارند. حوزه فعالیت این افراد به هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مربوط می شود و قرار است الگوریتم هایی را در محصولات اپل پیاده کنند که کاربر را درک کرده و نیازهای او را پیش بینی کند. کارکنان جدید اما روی نرم افزار و سخت افزار تمرکز خواهند کرد.

 اپل قصد دارد سیاتل را به یک هاب مهندسی کلیدی برای خود تبدیل کند و این در حالی است که نه تنها این منطقه به عنوان قلمروی مایکروسافت شناخته می شود، بلکه دفتر مرکزی آمازون تنها چند بلوک با آن فاصله دارد. گوگل و فیس بوک هم طرح هایی را برای گسترش فعالیت در سیاتل در دست دارند.

این مساله چندان جای تعجب ندارد چراکه غول های فناوری برای زیر نظر گرفتن رقبا معمولا دفاتر و فروشگاه های شان را در مجاورت هم برپا می کنند. برای مثال اپل به دنبال در اختیار گرفتن ساختمانی در نزدیکی دفتر سن دیگوی کوالکام است. علاوه بر این برنامه بعدی این شرکت استخدام ۱۰۰۰ نفر در «کالوِر سیتی» لس آنجلس است که آمازون و سونی در آن فعالیت دارند.

هدف نهایی کمپانی کوپرتینویی ایجاد ۲۰ هزار شغل در خاک آمریکا تا سال ۲۰۲۳ است و طرح های آن را گام به گام پیش می برد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی