دوشنبه, 17 شهریور 1399 - 12:00

یکی از مشکلات همیشگی عکاس ‎ها از دست دادن تصاویری است که برای آنها زمان و انرژی زیادی صرف شده است. در این راستا جدیدترین بیانیه کانن بیانگر آغاز همکاری آنها برای امکان تهیه نسخه پشتیبان بر روی Google Photos است.

همکاری کانن گوگل

نکته جالب این است که با این اقدام دیگر نیازی به حافظه خارجی نیز نخواهد بود و تمامی مدل ‎هایی که اتصال به اینترنت را دارند، می ‎توانند از این قابلیت جذاب استفاده کنند. همچنین افراد از طریق گوشی ‎های تلفن همراه خود نیز می ‎توانند همگام ‎سازی‎ های لازم را انجام داده و به تصاویر دسترسی پیدا کنند. با این حال این قابلیت در حال حاضر تنها برای کاربران اندروید و آی او اس فراهم شده و به نظر می ‎رسد که برنامه‎ ای برای سایر سیستم‎ های عامل گوشی تلفن همراه، وجود ندارد. در این راستا با مراجعه به سایت کانن می ‎توانید فهرست کامل دوربین ‎هایی که از این قابلیت پشتیبانی می ‎کنند را مشاهده نمایید.

ذکر این نکته نیز ضروری است که این امکان رایگان نبوده و لازم است تا اشتراک گوگل وان را خریداری نمایید که به ازای 100 گیگابایت حافظه برای آن مبلغ 20 دلار تعیین شده است. با این حال تنوع در این زمینه بالا بوده و بیشترین حجم 2 ترابایت است که 100 دلار هزینه را خواهد داشت. فراموش نکنید که این مبالغ تنها برای حق اشتراک یک سال محسوب می ‎شود. با این حال برای آشنایی بیشتر کاربران، یک ماه نخست با ظرفیت 100 گیگ به صورت رایگان قرار داده شده است. حال باید دید که این طرح جذاب تا چه اندازه مورد توجه مشتریان بزرگ ‎ترین برند تولید دوربین‎ های حرفه ‎ای عکاسی قرار می ‎گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید