دوشنبه, 27 مرداد 1399 - 11:00

حذف بازی محبوب فورتنایت از استور اپل و گوگل

شرکت اپیک گیمز در طول سال‎ های اخیر با معرفی بازی فورتنایت موفقیت بسیار زیادی در زمینه جلب نظر گیمرها داشته است. فورتنایت طرفداران بسیار زیادی در میان مردم سراسر دنیا دارد. اقدام اخیر شرکت اپیک گیمز مبنی بر ایجاد درگاه پرداخت برای کاربران بازی فورتنایت موجب حذف این بازی از گوگل پلی و اپ استور شده است. این امر تاثیر منفی بر روی افزایش تعداد بازیکنان فورتنایت در آینده خواهد داشت بنابراین مدیران ارشد فورتنایت در تلاش برای طراحی شکایت رسمی از گوگل و اپل هستند. آنها بر روی نقض قوانین مربوط به رقابت عادلانه میان برندها در بازار تاکید دارند. براساس گزارش خبرگزاری CNN مسئولان اپل و گوگل ایجاد درگاه پرداخت ویژه از سوی اپیک گیمز را مخالف با قوانین ‎شان ارزیابی کرده ‎اند بنابراین شکایت اپیک گیمز شاید نیازمند زمان بسیار طولانی برای بررسی دقیق داشته باشد.

شکایت اپیک گیمز اپل گوگل

اپل در زمینه بارگذاری اپ ‎های مربوط به دیگر برندها استراتژی خاصی دارد. بر این اساس 30 درصد از سود حاصل از فروش درون برنامه ‎ای اپ ‎های مربوط به دیگر برندها باید به حساب اپل واریز گردد . در غیر این صورت اپ موردنظر در استور این برند بارگذاری نخواهد شد. این استراتژی در مورد گوگل شامل 20 درصد از سود فروش درون برنامه ‎ای می ‎شود. برداشت مشترک گوگل و اپل از اقدام تازه اپیک گیمز تلاش برای عدم پرداخت سهم آنها در زمینه فروش درون برنامه ‎ای است. امروزه بازی‎ های آنلاین فروش درون برنامه‎ ای فوق ‎العاده ‎ای دارند. با این حساب تلاش برای پرهیز از پرداخت سهم 30 و 20 درصدی اپل و گوگل ضرر قابل توجهی برای آنها به ارمغان خواهد آورد. براساس گزارش بلومبرگ گوگل و اپل تا اطلاع ثانوی هیچ برنامه ‎ای برای بازگرداندن فورتنایت و دیگر بازی‎ های متعلق به اپیک گیمز به استورهای ‎شان ندارند. این امر ضرر مالی قابل توجهی برای اپیک گیمز به همراه خواهد داشت.

واکنش اپیک گیمز به اقدام مشترک گوگل و اپل نسبت به حذف اپ‎ شان از استورهای مورنظر ساخت کمپین اعتراضی و دعوت از بازیکنان فورتنایت برای پیوستن به این کمپین است. البته تقابل میان این برندها پیش از این نیز مشاهده شده است. بازاریاب‎ های فورتنایت در کمپین «18، 19، فورتنایت» به طور غیرمستقیم به عملکرد اپل انتقاد کرده‎اند. تازه ‎ترین اقدام اعتراضی فورتنایت مسخره کردن کمپین 1984 اپل برای رونمایی از مکینتاش است. بر این اساس بازاریاب ‎های فورتنایت رونمایی از مکینتاش در سال 1984 را با رمان مشهور جورج اورول تحت عنوان «1984» مقایسه کرده ‎اند. این امر به طور ضمنی نظارت همه جانبه اپل بر روی فعالیت کاربرانش را مورد انتقاد شدید قرار داده است. با این حساب دعوا و کشمکش میان اپیک گیمز و اپل حتی بیشتر از گوگل ادامه خواهد یافت. اگر شما از علاقه‎ مندان به بازی ‎های آنلاین هستید، به احتمال زیاد برای ماه‎ های متمادی امکان دانلود فورتنایت برای دستگاه‎های اندرویدی و IOS را نخواهید داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید