یکشنبه, 08 دی 1398 - 20:20

تراویس کالانیک، مدیرعامل سابق و یکی از بنیانگذاران این شرکت، به دلیل فروش کل سهام خود از عضویت در هیأت مدیره برکنار می شود.

به گزارش زومیت، اوبر به طور رسمی اعلام کرد که آقای تراویس کالانیک، هم بنیانگذار و مدیرعامل سابق این شرکت در تاریخ ۱۰ دی یعنی آخرین روز سال ۲۰۱۹ از هیأت مدیره کنار گذاشته خواهد شد. البته اوبر مشخص نکرده است که چه کسی جایگزین آقای تراویس خواهد شد.

کناره گیری تراویس کالانیک اوبر

به تازگی یک مقام آگاه در شرکت اوبر به مطبوعات اعلام کرد که آقای کالانیک، تمامی سهام خود را که رقمی در حدود ۵/۲ میلیارد دلار بود، فروخته است.

دارا خسروشاهی، مدیرعامل فعلی اوبر در مورد کالانیک گفته است:

کمتر کارآفرینی را می توان سراغ داشت که اقدامات عمیقی مانند او برای اوبر انجام داده باشد و ما از بابت دیدگاه [سازنده] و پشتکار و کارآمدی او به عنوان یکی از اعضای هیأت مدیره، بسیار سپاسگزاریم.

تراویس کالانیک نیز می گوید که با توجه به پایان رسیدن این دهه و مقبولیت اوبر نزد افکار عمومی، به نظر می رسد که زمان آن فرا رسیده باشد که با ترک کردن شرکت، بیشتر بر اقدامات بشردوستانه و کسب و کار جدید خود تمرکز کند و همچنین افزود:

من به تمامی دستاوردهایی که اوبر کسب کرده است می بالم و از این پس به عنوان نظاره گر، مشوق موفقیت های آینده آن خواهم بود.

کالانیک در سال ۲۰۱۷ و پس از یک رشته مجادلات و رسوایی هایی که برای اوبر به وجود آمده بود از مدیرعاملی شرکتی که خود در سال ۲۰۰۹ بنیان نهاده بود، کناره گیری کرد. با این وجود به دلیل عضویت در هیأت مدیره این شرکت، ارتباطش را به طور کامل با اوبر قطع نکرده بود، ولی حالا به نظر می رسد که با فروش آخرین بخش از سهام خود، از این جایگاه نیز چشم پوشی کرده است و از این پس هیچ گونه رابطه ای با اوبر نخواهد داشت.

جدیدترین سرمایه گذاری کالانیک در دنیای فناوری، کسب وکاری است که Cloud Kitchen (آشپزخانه ابری) نام دارد و به رستوران ها فضایی برای آماده سازی و تحویل غذا اجاره می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید