دوشنبه, 18 شهریور 1398 - 10:00

سود 11 میلیاردی گوگل از تبلیغات در گوگل مپ

اپ گوگل مپ یکی از بهترین برنامه های مسیریابی در دنیا محسوب می شود. میلیون ها کاربر در روز برای یافتن مسیر مورد نظرشان، رستوران و مراکز خرید نزدیک از این اپ استفاده می کنند. نکته جالب در مورد گوگل مپ انتظار کسب سود کلان گوگل از اداره آن است. براساس گزارش سایت Skift.com گوگل پیش از نمایش تبلیغات در مکان‎یاب خود ایده های مختلف برای اجرای این طرح را بررسی کرده است. بر این اساس آنها به زودی تحولی اساسی در زمینه تبلیغات درون برنامه ای گوگل مپ ایجاد خواهند کرد. براساس انتظار مدیران گوگل درآمد تبلیغاتی این اپ تا چهار سال آینده بالغ بر 11میلیارد دلار خواهد بود.

بدون تردید بارگذاری تبلیغات در یک برنامه مسیریابی تردیدهای زیادی در مورد نحوه واکنش کاربران را به همراه می آورد. از نظر جوآن ماتوته، رئیس مرکز مطالعات حمل و نقل UCLA، کاربران با این تغییر گوگل به خوبی کنار خواهند آمد: «گوگل در طول دو دهه اخیر یک نرم‎افزار مسیریابی کاملا پیشرفته و حرفه ای را توسعه داده است. تا پیش از این گوگل هیچ اقدامی برای کسب سود از گوگل مپ نکرده بود. همین امر تعجب بسیاری از اهالی کسب و کار را برانگیخت، با این حال انگار زمان انتظار برای بهره‎مندی از مزیت های مسیریاب گوگل به پایان رسیده است. گوگل در تلاش برای کسب سود از نمایش تبلیغات در مسیریاب خود است. نکته مهم در این میان عادت کاربران به گوگل مپ است. با این حساب حتی نمایش تبلیغات نیز کاربران را دلسرد نخواهد کرد.»

تبلیغات در گوگل مپ

اظهارنظر سایت Skift و مصاحبه اش با جوآن ماتوته براساس پژوهشی از سوی مورگان استنلی، کارشناس و پژوهشگر حوزه فناوری دیجیتال، صورت گرفته است. براساس مطالعه مورگان شرکت گوگل با برجسته‎سازی نام فروشگاه های طرف قراردادش امکان دستیابی به سود 4.86 میلیارد دلاری در سال آینده را خواهد داشت. نکته مهم در این میان سادگی این فرآیند است. به این ترتیب گوگل فقط باید نام فروشگاه های طرف قراردادش را در مسیریاب خود برجسته کند. به همین سادگی امکان کسب درآمد سرشار برای گوگل فراهم خواهد شد. وقتی از تبلیغات درون برنامه ای صحبت می کنیم، ذهن بسیاری از افراد به سوی نمایش ویدئوی تبلیغاتی برای کاربران می رود. بدون شک گوگل امکان نمایش ویدئو به کاربران را ندارد. این امر به احتمال بسیار زیاد موجب ترک گوگل مپ از سوی کاربران خواهد شد. به همین خاطر آنها شیوه تبلیغاتی تازه ای را در دستور کار قرار داده اند.

مطلب مرتبط: آگهی های تبلیغاتی مفید در Google Map

تلاش گوگل در راستای نمایش تبلیغات در مسیریابش همراه با آپدیت تازه در زمینه نمایش شیوه های حمل و نقل شهری خواهد بود. به این ترتیب نمایش مسیرهای ممکن برای عبور و مرور با دوچرخه و سایر وسایل حمل و نقلی کوچک در نسخه تازه گوگل مپ قابل دسترسی خواهد بود.

به عقیده ماتوته، گوگل مپ همراه یا بدون تبلیغات گزینه نخست اغلب مردم در سراسر دنیا خواهد بود. همین امر گوگل را بدل به برندی موفق در زمینه استفاده از اعتماد و دامنه وسیع کاربرانش می کند. مزیت اصلی گوگل ارائه اطلاعات کاربردی در قالبی ساده و جذاب است. به همین دلیل گوگل مپ در رقابت با سایر اپ های مسیریابی یک سر و گردن بالاتر است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی