پنج شنبه, 31 مرداد 1398 - 17:14

اگرچه جهان امروز بسیار پیشرفته شده است، با این حال این امر طبیعت را نیز با تهدیدی جدی مواجه ساخته و این مسئله به کانون توجه ها تبدیل شده است. تحت این شرایط حفاظت از محیط زیست، نه تنها یک وظیفه همگانی، بلکه یک اقدام تبلیغاتی نیز محسوب می شود. نتایج آمارها حاکی از آن است که برندهایی که در این زمینه فعالیت هایی را انجام می دهند، در مدت زمان به مراتب کمتری به محبوبیت دست پیدا می کنند. به همین خاطر نیز بسیار مهم است که شرکت شما به عنوان حامی محیط زیست شناخته شود که در اصطلاح به آنها، برند سبز گفته می شود. اگرچه برخی از افراد تصور می کنند که این امر بیش از حد هزینه بر بوده و زمینه پیشرفت آنها را نابود خواهد کرد، با این حال شما برای حمایت از این جریان، الزاما نیازی به انجام اقدامات بسیار بزرگ وجود ندارد. حتی تلاش های کوچک ولی موثر نیز در این رابطه کاملا کارساز خواهد بود. در همین راستا و در ادامه به بررسی شش اقدام موثر خواهیم پرداخت.

برند سبز حامی محیط زیست

1-محصولات همسو با محیط زیست را خریداری کنید

برخی از محصولات هستند که سازگاری کافی را با محیط زیست داشته و تهدیدی برای آنها محسوب نمی شوند. این امر در حالی است که انواع پلاستیک ها دقیقا در نقطه مقابل قرار دارند. به همین خاطر با خرید این دسته از محصولات، می توانید به حفظ محیط زیست کمک کنید. برای مثال لیوان های یکبار مصرف و انواع کیسه های پلاستیکی از جمله رایج ترین این موارد محسوب می شوند، با این حال برای کاهش هزینه های خود، می توانید افراد را به استفاده از لیوان مخصوص ترغیب کنید. درواقع با کمی خلاقیت، می توان بسیاری از مصارف پلاستیک خود را حذف و یا کاهش داد. در نهایت این امر در صورت امکان در محصولات و یا بسته بندی آنها نیز باید رعایت شود. با یک پوشش خبری مناسب و مصاحبه با انجمن های فعال در این زمینه، یک فرصت عالی تبلیغاتی را نیز به دست خواهید آورد.

مطلب مرتبط: 10 برند برتر در زمینه فعالیت سازگار با محیط زیست

2-حامی طرح های محیط زیستی باشید

این امر که از فعالیت سایرین در زمینه حفاظت از محیط زیست، حمایت کنید، خود از دیگر اقدامات موثر محسوب می شود، برای مثال شما می توانید امکانات، منابع مالی و یا نیروی کاری را برای این دسته از گروه ها فراهم آورید. همچنین این امر که به صورت مکرر مطالب مفید و آموزش هایی را برای حفاظت از محیط زیست را در سایت خود قرار دهید، به خوبی طرفداری شما از این جریان را نشان خواهد داد.

3-از دورکاری استقبال کنید

این امر که مصرف انرژی را نیز کاهش دهید، اقدامی موثر در زمینه حفاظت از محیط زیست محسوب می شود. درواقع بیرون آمدن افراد به معنای استفاده از وسایل نقلیه و سایر موارد خواهد بود. به همین خاطر با حمایت جدی از دورکاری، نه تنها به حفظ محیط زیست، بلکه به کاهش هزینه های شرکت و افزایش رضایت شغلی کارمندان خود کمک خواهید کرد. درواقع حضور افراد در شرکت به معنای استفاده از امکانات شرکت خواهد بود که این امر خود هزینه هایی را دربر خواهد داشت. همچنین امکان حضور بیشتر افراد در کنار خانواده، بدون شک وضعیت زندگی افراد را دگرگون خواهد ساخت. به همین خاطر با نگاهی عمیق پی خواهید برد که این دسته از اقدامات، مزیت های فوق العاده ای را به همراه دارد.

4-استفاده مجدد و بازیافت را جدی بگیرید

از بسیاری از وسایل می توان دوباره و یا برای کاری دیگر استفاده کرد. در این رابطه انواع ویدئو ها برای استفاده از لوازم دورریختی وجود دارد که مشاهده آنها به شما ایده-های لازم را خواهد داد. برای مثال در حال حاضر استفاده از لاستیک و قوطی های نوشیدنی به عنوان گلدان، از جمله رایج ترین این اقدامات محسوب می شود. در نهایت این امر که برنامه ریزی برای کاهش مصرف انرژی و جداسازی زباله ها برای بازیافت بهتر آنها داشته باشید، از دیگر اقداماتی است که شما در شرکت خود می توانید انجام دهید. فراموش نکنید که تمامی این اقدامات باید در سایت و شبکه های اجتماعی شما قرار داده شوند. این امر صرفا به خاطر بعد تبلیغاتی آن نبوده و می تواند الهام بخش افراد و شرکت های دیگر نیز باشد. همچنین از این اقدامات می توان برای درگیر کردن مخاطبان با برد خود نیز استفاده کرد. برای مثال ایجاد چالش و مسابقات عکاسی از اقدامات محیط زیست گرایانه، از جمله رایج ترین آنها محسوب می شود.

5-مصرف کاغذ خود را کاهش دهید

برای تولید هر تن کاغذ، 24 درخت قطع می شود. با توجه به تاثیرات فوق العاده درختان بر محیط، کاهش تقاضا در این زمینه، به کم شدن نیاز به قطع آنها منجر خواهد شد. به همین خاطر نیز لازم است که تا حد امکان مصرف آن را کاهش دهید. برای مثال به جای کپی گرفتن، می توان از فایل پی دی اف استفاده کرد. همچنین جایگزین کردن ایمیل به جای فکس، از دیگر اقدامات موثر در این زمینه محسوب می-شود. درواقع در این زمینه اقدامات بسیار متنوع بوده و با نگاهی به موارد مصرف کاغذ در شرکت خود، می توانید اقدامات بسیاری را انجام دهید.

مطلب مرتبط: 10 برند برتر جهان در سال 2018 به انتخاب مجله INC

6-در نشست ها و کنفرانس های مرتبط با این موضوع، شرکت داشته باشید

این امر نه تنها یک فرصت ایده آل برای دیده شدن است، بلکه شما را نسبت به آخرین اخبار و اقدامات در این زمینه مطلع خواهد ساخت. به همین خاطر نیز لازم است تا یک نماینده برای حضور در این مراسم ها داشته باشید. در نهایت این امر که به جای تبلیغات رایج که کاغذ و یا انرژی زیادی را مصرف می کنند. به دنبال شیوه های خلاقانه و همسو با طبیعت باشید، جذابیت خاصی را به این اقدامات داده و حمایت گروه های فعال در این زمینه را برای شما به همراه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی