سه شنبه, 29 مهر 1399 - 09:00

بدون شک تا سال گذشته کمتر کسی می توانست تصور نماید که موفقیت های چشمگیر هوآوی به پایان خود نزدیک شود، با این حال این موضوع توسط تنش سیاسی میان دولت چین و آمریکا در حال رخ دادن است. درواقع تحریم ‎های آمریکا این برند را که در چند سال گذشته به یکی از سه برند اصلی تولید گوشی ‎های هوشمند تبدیل شده است را در بدترین شرایط ممکن قرار داده و تولیدات آن به کمترین میزان در تاریخ خود رسیده است. به همین خاطر نیز شایعاتی منتشر شده که مدیران این شرکت برای فرار از یک بحران مالی، در فکر فروش برند زیرمجموعه آن هستند.

هوآوی به پایان خود نزدیک می شود

نکته‎ ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هوآوی حتی در بازار داخلی نیز با مشکلاتی مواجه شده است. درواقع در کنار کمبود قطعات، عدم امکان استفاده از برنامه ‎های گوگل نیز باعث شده است تا بسیاری از مشتریان، به سراغ سایر گزینه ‎ها بروند. این موضوع به خوبی توسط برندهایی نظیر شیائومی مورد استفاده قرار گرفته و آنها در جعبه محصولات خود اتصال به تمامی برنامه‎ های گوگل را درج می ‎کنند که طعنه ‎ای به شرایط حال حاضر هوآوی است. درواقع این برند حتی در بازار داخلی نیز با رقبایی سرسخت مواجه شده و با توجه به این امر که توافقی نیز صورت نگرفته است، به نظر می ‎رسد که فروش تنها گزینه موجود باشد. با این حال پرداخت رقمی در حدود 4 میلیارد دلار، بدون شک از عهده بسیاری از برندها خارج بوده و همین امر باعث شده است تا پیش ‎بینی خریدارهای احتمالی سخت باشد.

مطلب مرتبط: بحران جدید هوآوی

در این راستا با توجه به تجربه شبکه اجتماعی تیک تاک، احتمالا دولتمردان کشور چین مخالف فروش این برند به شرکتی آمریکایی هستند. به همین خاطر در صورت وقوع چنین اقدامی، احتمال خرید آن توسط شیائومی، بالاتر از سایر گزینه‎ ها خواهد بود. با این حال با توجه به این امر که شیائومی نیز یک برند چینی محسوب می‎ شود، چنین فروشی همچنان با ریسک بالا همراه است. به همین خاطر ممکن است برندهایی نظیر اچ تی سی و مایکروسافت برای جبران شکست ‎های چند سال اخیر خود در زمینه تولید گوشی ‎های هوشمند، در این رابطه اقدام نمایند. در هر صورت باید دید که تا پایان سال، هوآوی چگونه اوضاع آشفته حال حاضر را مدیریت خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید