سه شنبه, 01 دی 1394 - 03:30

به دنبال برگزاری نمایشگاه خودرو توکیو که به نظر می‌رسد پس از مدت‌ها مجددا در حال بازگشت به استانداردهای بین‌المللی پیشین خود است، شرکت‌های اروپایی از تعدادی از محصولات جدید خود، رونمایی کردند. این در حالی است که پیش از این و در نمایشگاه‌های دیگر میزان رونمایی شرکت‌های اروپایی از خودروهای جدید بسیار ناچیز بود. در این میان شرکت تویوتا با دعوت از خبرنگاران و رسانه‌ها به پیست اتومبیلرانی فوجی از خودروی جدید شهری خود یعنی سه چرخه برقی I-ROAD EV رونمایی کرد. در نگاه اول به نظر می‌رسیدکه I-ROAD EV یک خودروی برقی با یک اتاق کوچک بوده که توسط نیروی برق به حرکت درمی‌آید و در یک پیست به خبرنگاران معرفی می‌شود.

794684534835835835458545785385449466

پیست اتومبیل رانی فوجی که معمولاً از چشم‌انداز زیبایی برخوردار است، به دلیل وجود مه غلیظ در آن، اثری از چشم‌انداز زیبا در آن نبود. با همه این تفاسیر پشت سه چرخه جدید شهری تویوتا نشستیم تا رانندگی با محصول جدید این شرکت خودروسازی بزرگ را تجربه کنیم. در نگاه نخست می‌توان گفت حتی اگر از باتری‌های نه‌چندان قدرتمندی در طراحی این خودروی کوچک شهری استفاده می‌شد، باز هم به هنگام حرکت نیاز به تنظیم زاویه بدن‌تان هستید و تپش قلب‌تان را هنگام رانندگی با این سه چرخه برقی کوچک احساس می‌کنید. اندازه و ابعاد این خودرو به‌صورتی است که می‌توانید با آن به‌راحتی در جلسات کاری خود شرکت کنید! و این کار را درحالی‌که پشت فرمان نشسته‌اید انجام دهید.

فرمان I-ROAD EV کاملا مشابه سایر خودروهای تویوتا است، اما زمانی که متوجه می‌شوید فرمان خودرو برخلاف سایر خودروهای موجود در جهان، در واقع تنها کنترل چرخ عقب را در اختیار شما قرار می‌دهد، موضوع کمی پیچیده می‌شود. این موضوع سبب شده است تا شما برای حرکت با I-ROAD EV و کنترل این خودرو به زمان بسیار زیادی نیاز داشته باشید. با این حال امکان کنترل چرخ عقب این خودرو به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید سرعت را با این سه چرخه برقی در پیست تجربه کرده و تعادل آن را سر پیچ‌ها حفظ کنید بنابراین فرمان این خودروی شهری کوچک تنها به منظور سهولت در پارک در آن تعبیه نشده است.

سرعت I-ROAD EV به 30 مایل در ساعت می‌رسد و با این وجود هنگام رانندگی با آن احساس راحتی چندانی نخواهید داشت اما رانندگی با آن میزان ترشح آدرنالین در بدن شما را افزایش خواهد داد اما چه کسی فکر می‌کرد که تویوتا بتواند با یک سه چرخه برقی کوچک چنین حسی را در شما ایجاد کند؟ حال پس از معرفی I-ROAD EV، بسیاری از علاقه‌مندان به صنعت خودرو می‌خواهند رانندگی با آن را تجربه کنند، به راستی چه کسی نمی‌خواهد رانندگی با خودرویی را که شبیه به یکی از آن سفینه‌های کوچک فیلم جنگ ستارگان است تجربه کند؟

I-ROAD EV تنها اندکی بزرگ‌تر از یک اسکوتر بوده و از یک موتورسیکلت قدرتمند و بزرگ نیز کوچک است. اتاق‌کوچک این خودرو ظرفیت سوار‌شدن دو نفر را دارا بوده و صندلی عقب آن برای نشست یک کودک یا قرار دادن کیسه‌های خرید بسیار مناسب است. نشانگرهای ضروری خودرو در وسط داشبورد کوچک آن قرار گرفته و پنجره‌های آن فاقد شیشه بالابر برقی است. براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی تویوتا، مسافران شهری، جوانان، سالمندان فعال و در نهایت افرادی که خودروی Scion xB را خریداری کرده‌اند از جمله مشتریان بالقوه I-ROAD EV به شمار می‌روند. تویوتا قصد دارد تا فرآیند تولید این خودرو را در تویوتا سیتی در توکیو و همچنین در گرنوبل فرانسه آغاز کرده و در سایر نقاط جهان در آینده آغاز کند. 

در انتها باید گفت I-ROAD EV برای افرادی که در شهرهای پرترافیک، بزرگ و شلوغ طراحی شده و برای رانندگی‌های طولانی‌مدت در بزرگراه‌ها و مسافت‌های طولانی مناسب نیست. بدون شک رانندگی با I-ROAD EV تجربه‌ای منحصر به فرد و دوست‌داشتنی خواهد بود.

منبع: www. motortrend. com

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید