یکشنبه, ۳ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Sun, 25 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

شیوع جهانی ویروس کرونا اگرچه بسیاری از کسب و کارها را با بحران مواجه کرده، با این حال این مسئله برای شبکه های اجتماعی کاملا متفاوت بوده است. درواقع قرنطینه خانگی منجر به استفاده به مراتب بیشتر افراد از بستر اینترنت شده که براساس آمارها، شبکه های اجتماعی در صدر موارد استفاده افراد از فضای مجازی است. تحت این شرایط طبیعی است که شاهد افزایش رقابت برندها باشیم. در این راستا اینستاگرام که در دو سال اخیر با رقیبی جدی به نام تیک تاک مواجه شده، تلاش کرده است تا با دو طرح جدید و نوآورانه، نظر مثبت مخاطبان را به دست آورد که در ادامه این دو طرح را بررسی خواهیم کرد. 

1-ترجمه خودکار متن استوری ها

اگرچه شبکه های اجتماعی مرز میان کشورها را از بین برده و شما می توانید پست های افراد مختلف از سراسر جهان را مشاهده کنید، با این حال اگر قادر به درک متن نباشید، این ارتباط به خوبی شکل نخواهد گرفت. در این راستا بخش استوری به عنوان پراستفاده ترین ابزار حال حاضر اینستاگرام است. به همین خاطر امکان درک متن آنها بسیار مهم است. به همین خاطر در طرح جدید کاربران می توانند به سرعت ترجمه متن ها را مشاهده کنند. در حال حاضر این قابلیت از 90 زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند. همچنین برطبق شایعات منتشرشده، به نظر می رسد که به زودی شاهد استوری های اختصاصی خواهیم بود. در این طرح تنها دنبال کنندگان صفحات می توانند استوری های انتخابی توسط مدیر صفحه را مشاهده کنند. این امر خود باعث خواهد شد تا انگیزه ها برای دنبال کردن یک صفحه، افزایش پیدا کند. همچنین می توانید از بین استوری های قبلی، یک هایلایت ایجاد نمایید تا کاربران جدید، بلافاصله بعد از دنبال کردن صفحه شما، با پیشنهاد بازدید آنها مواجه شوند. این امر بدون شک آنها را به شناخت بهتری از شما می رساند.  

مطلب مرتبط: مقایسه اینستاگرام و تیک تاک

2-افزایش امنیت حساب های هک شده 

تصور کنید که برای یک صفحه، چندین سال زحمت کشیده اید و به یک باره فردی دیگر کنترل صفحه شما را در دست می گیرد و تمامی تلاش ها را نابود می کند. در این زمینه اگرچه اینستاگرام مهلت بازگردانی پست ها را تا دو هفته ایجاد کرده است، با این حال مشاهده دایرکت ها و اطلاعات موجود در آن هم دردسرهایی را به دنبال دارد. به همین خاطر اینستاگرام در دومین طرح مهم امسال خود، به مقوله امنیت چنین حساب هایی توجه بیشتری ر ا نشان داده است. درواقع براساس ادعاها با رعایت تمامی دستورهای معرفی شده، احتمال هک شدن مجدد به زیر 10 درصد خواهد رسید. درواقع براساس نظرسنجی ها، امنیت در فضای اینترنت به مهمترین خواسته کاربران تبدیل شده که به نظر می رسد این اقدام شروعی برای توجه بیشتر اینستاگرام به این موضوع باشد. 

حال باید دید که در عمل این دو طرح تا چه اندازه می توانند مطابق ادعاها باشند و نظر مخاطبان را به خود جلب نمایند. 

منبع : firstpost
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0pmJCxWc
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه