دوشنبه, 05 فروردين 1398 - 17:30

بسم الله الرحمن الرحیم

رهبر معظم انقلاب در سخنان خود در ابتدای سال ۱۳۹۸ مسئله‌ی تولید را مسئله‌ی محوری سال دانستند و شعار امسال را نیز به همین مناسبت «رونق تولید» قرار دادند.

بدیهی است که فولاد مبارکه به عنوان بزرگترين توليد کننده ورق‌هاي فولادي در خاورميانه و شمال آفريقا و بزرگترين توليد کننده آهن اسفنجي در جهان، در خط مقدم تحقق منویات مقام معظم رهبری خواهد بود به‌طوریکه افزایش ظرفیت تولید این شرکت از ۲.۴ میلیون تن به بیش از ۱۰ میلیون تن در سال‌های اخیر دقیقا تولید پایدار و اشتغال را در پی داشته و این امر مصداق واقعی «رونق تولید» است که در فولاد مبارکه عملیاتی شده و به بار نشسته است.

پیام مهندس عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه

اما در ادامه نیز فولاد مبارکه برنامه‌های خود را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید برنامه‌ریزی و عملیاتی خواهد کرد زیرا ما افتخار داريم در توليد ناخالص داخلي سهم يک درصدي و در توليد ناخالص بخش صنعت سهم ۵ درصدي را داريم و در زنجيره تأمين، حدود ۳۰۰۰ شرکت تأمين کالا و خدمات براي فولاد مبارکه را بر عهده دارند.

آنگونه که مقام معظم رهبری فرمودند «تولید اگر به راه بیفتد، هم می‌تواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم می‌تواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند، هم می‌تواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی می‌تواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند» ؛ فولاد مبارکه نیز با بومی سازی و حمایت از ساخت تجهیزات در داخل کشور، نیازهای خود اعم از کالاهای مصرفی و قطعات یدکی را تأمین کرده و با همین رویکرد به پیش میرود.

وقتی صحبت از تولید و توسعه میشود، منظور تولید پایدار و توسعه‌ای است که ضمن ایجاد اشتغال، درآمد و تولید ناخالص ملی بتواند در حفظ و نگهداری محیط زیست نیز مسئولیت پذیر و تأثیرگذار باشد که خوشبختانه فولاد مبارکه در این راستا با سرمایه گذاری قابل توجه در کاهش مصرف آب و انرژی گام موثری در این خصوص برداشته است و در عین حال برای توسعه زیرساخت‌های منطقه ای با کمک به احداث شبکه جمع‌آوری فاضلاب و تصفیه‌خانه‌های پساب شهر‌های همجوار اقدامات ارزنده‌ای برای مردم منطقه داشته است.

فولاد مبارکه بهترین کارکنان را دارد و من به داشتن چنین همکارانی در شرکت بر خود میبالم و به کمک همین کارکنان است که در سال 97 طرح های زیادی را در همه بخش ها به اجرا در آوردیم که برخی از آنها طرح های نیمه تمامی بود که امسال تکمیل شد و بعضی دیگر در سال‌های آتی به نتیجه خواهد رسید.

طبق فرمایش مقام معظم رهبری امسال‌ «باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به‌صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد.»

واحدهای گروه فولاد مبارکه نیز در تلاش هستند تا تمامی نیازهای داخلی از ساختمان گرفته تا صنعت خودرو و لوازم خانگی را پوشش دهند. فولاد مبارکه توجه زیادی به پاسخگویی به نیاز بازار داخل داشته است، به همین منظور این شرکت برای سال 98 نوید تولید محصولات با کمیت و کیفیت بالا را به صنعت فولاد کشور می دهد.

امید است امسال نیز شاهد نتایج تلاش کارکنان فولاد مبارکه، در سطح اقتصاد ملی و منطقه‌ای باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید