سه شنبه, 13 آذر 1397 - 15:12

یکی از قابل توجه ترین اقدام های شرکت مایکروسافت در سال جاری میلادی، خرید استودیو های ثالث از جمله پلی گراند گیمز و نینجا تئوری بود تا بدین ترتیب بتواند لیست بازی های انحصاری خود را تقویت کند. این طور که به نظر می رسد، روند خریداری استودیو های مختلف متوقف نشده و مایکروسافت هم اکنون در حال مذاکره است تا استودیو دیگری را تصاحب کند.

به گزارش دیجیاتو، یکی از کاربران توییتر که با نام Klobrille شناخته می شود، هرچند وقت یکبار اطلاعات جالبی را از اتفاقات پشت پرده صنعت گیم در فضای مجازی به اشتراک می گذارد. برای مثال او چند روز قبل از اعلام رسمی در X018،خریداری استودیو ابسیدیان توسط مایکروسافت را تایید کرده بود. اکنون ادعای دیگری را مطرح کرده است و می گوید ردموندی ها به دنبال تصاحب یکی از استودیوهای سونی هستند.

مایکروسافت استودیو بازی سازی سونی

طبق اطلاعات منتشرشده، مایکروسافت چند ماهی است مذاکره با مدیران یک استودیو بازی سازی را آغاز کرده است که از لحاظ تعداد کارمند در میان استودیوهای متوسط قرار می گیرد. نکته جالب ماجرا اینجاست که طبق ادعاهای Klobrille، این استودیو در گذشته با شرکت سونی برای ساخت بازی های انحصاری همکاری می کرده است. همچنین از آنجایی که روند مذاکرات هنوز ادامه دارد و نتیجه آن مشخص نیست، این کاربر نامی از استودیو نبرد.

در حالی که مایکروسافت سعی دارد تا با خرید استودیو های بازی سازی مختلف، خود را برای نسل بعدی کنسول ها آماده کند، نسل هشتم را فراموش نکرده است. با توجه به شایعات منتشرشده، این شرکت قصد دارد تا ایکس باکس وان S بدون درایو دیسک را روانه بازارها کند. در نگاه نخست، شاید این تصمیم مایکروسافت چندان قابل توجه نباشد اما طبق شایعات باعث کاهش 100 دلاری قیمت کنسول خواهد شد.

در نتیجه می توان انتظار داشت که مدل جدید ایکس باکس وان S با قیمتی معادل 200 دلار به فروش برسد. البته این امکان نیز وجود دارد که مایکروسافت مدل جدید ایکس باکس وان S را با اعمال تغییراتی، در حالی که همچنان دارای درایو دیسک است، با قیمت پایین تر عرضه کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی