یکشنبه, 09 دی 1397 - 20:21

همانطور که قبلا در خبرها خواندید سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا ایلان ماسک را به خاطر مطرح کردن ادعای بی‎پایه و اساس مبنی بر خصوصی‏سازی تسلا در حدود ۲۰ میلیون دلار جریمه کرد و قرار بر این شد که از سمت ریاست هیات مدیره تسلا کناره‎گیری کند. حالا این خودروساز آمریکایی دو مدیر مستقل را به هیات مدیره خود افزوده؛ نخست لری الیسون ۷۴ ساله موسس و رئیس هیات مدیره اوراکل و دیگری کتلین ویلسون تامسون از مدیران شرکتی به نام Walgreens (داروخانه زنجیره‎ای).

به گزارش دیجیاتو، این دو نفر طبق اعلام رسمی تسلا از دیروز رسما به هیات مدیره آن ملحق شدند. کتلین ویلسون تامسون هم اکنون در سمت معاونت اجرایی و مدیر منابع انسانی جهانی شرکت Walgreens فعالیت می‎کند و در هیات مدیره دو کمپانی تولیدی دیگر واقع در آمریکا نیز عضویت دارد.

موسس اوراکل تسلا

هیات مدیره تسلا هم که توسط کمیته مدیریتی آن هدایت می‏شود در رابطه با انتصاب این دو نفر گفت:

آنها را به خاطر برخورداری از طیف وسیع مهارت‎ها و همچنین اعتقاد قلبی‎شان به ماموریت تسلا انتخاب کرده‎ایم که همانا استفاده گسترده از انرژی‎های پایدار در سیستم حمل و نقل جهانی است.

و اما در مورد الیسون باید بگوییم که صرفا باور و اعتقاد قلبی‎اش به این مساله موجب انتصاب وی نشده و او از دوستان و هم‎پیمانان صمیمی ماسک هم محسوب می‎شود. در ماه اکتبر او با حمایت از ماسک در جریان نشست وی با یکی از تحلیلگران دوستی خود را با مدیرعامل تسلا ثابت کرد و فاش ساخت که تسلا دومین سرمایه‎گذاری بزرگ وی محسوب می‎شود. الیسون اوایل امسال ظاهرا ۳میلیون سهم تسلا را خریداری کرده است.

هیات مدیره تسلا در بیانیه‎ای اعلام داشت:

در ماه‎های اخیر جست‎وجوهای گسترده‎ای را انجام دادیم تا مدیرانی مستقل را همراه با مهارت‎های مکمل برای اعضای کنونی هیات مدیره پیدا کنیم. لری و کتلین به ترتیب یک کارآفرین و یک مدیر منابع انسانی سرآمد هستند و هر دوی‎شان به انرژی‎های تجدیدپذیر باور قلبی دارند.

لازم است اشاره کنیم که به‎رغم اضافه شدن این دو نفر به هیات مدیره تسلا، ماسک همچنان در سمت مدیرعامل تسلا مشغول به کار بوده (رئیس جدید هیات مدیره تسلا یک خانم است) و در هیات مدیره آن هم دارای کرسی است.

گفتنی است در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز با اضافه شدن جیمز روپرت مرداک، مدیرعامل شرکت تولید فیلم قرن بیست و یکم و لیندا جانسون رایس، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت انتشاراتی جانسون به جمع تصمیم‎گیرندگان تسلا کنترل تام و تمام ماسک بر این شرکت به نحوی کمرنگ شد و سرمایه‏گذاران این شرکت حالا امیدوارند که با انتصاب‎های جدید عصر تازه‎ای پیش روی این خودروسازی قرار بگیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید