جمعه, 08 شهریور 1398 - 20:28

در پی انتشار دعوت نامه مایکروسافت برای رویدادی در دهم مهر، گمانه زنی ها مبنی بر رونمایی سری جدید دستگاه های این شرکت قوت گرفته است.

به گزارش زومیت، مایکروسافت قصد دارد رویدادی را در دوم اکتبر مصادف با دهم مهر برگزار کند. گفته می شود که این رویداد بر معرفی محصولات جدید سری سرفیس متمرکز خواهد بود. این محصولات می توانند سرفیس پرو ۷، سرفیس بوک ۳ و سرفیس لپ تاپ ۳ باشند. همچنین، احتمال دارد ردموندی ها Centaurus را که دستگاهی با نمایشگر دوگانه است رونمایی کنند.

رونمایی محصولات جدید مایکروسافت

در دعوت نامه ارسالی مایکروسافت، اطلاعاتی در مورد زمان و مکان برگزاری رویداد داده شده است. جمله Save the date به معنای «این تاریخ را ثبت کنید» نیز بر اهمیت رویداد پیش رو تأکید کرده است، اما هیچ اطلاع دیگری در مورد آنچه که در این مراسم رونمایی خواهد شد داده نشده است. با وجود این، تصویر ناقص لوگوی مایکروسافت در میانه و هشتگ #MicrosoftEvent در پایین دعوت نامه این فرضیه را ایجاد می کند که به احتمال زیاد شاهد رونمایی از سخت افزارهای جدید در کنار معرفی نسخه جدید ویندوز از غول دنیای فناوری باشیم.

از مواردی که انتظار می رود در نسخه های جدید محصولات سرفیس ارتقا داده شود، درگاه های این محصولات و البته پردازنده ها آنها است. سرفیس بوک ۲ و سرفیس گو دو محصول مایکروسافت هستند که از درگاه USB نوع C بهره می برند، اما این ویژگی هنوز در سرفیس لپ تاپ و سرفیس پرو ظاهر نشده است. مضاف بر این، به روزرسانی پردازنده سرفیس های جدید به نسل دهم پردازنده های اینتل، Comet Lake یا آیس لیک و پردازنده های گرافیکی RTX انویدیا نیز دور از انتظار نیست. به علاوه، مدتی است که شایعاتی مبنی بر استفاده پردازنده AMD در سرفیس لپ تاپ بعدی قوت گرفته است و در مورد سرفیس پرو نیز گفته می شود که از اسنپدراگون 8cx در آن استفاده خواهد شد.

از دیگر مواردی که احتمال رونمایی آن در رویداد پیش رو وجود دارد،Windows Core OS است؛ سیستم ماژولاری که به مدت طولانی سوژه اخبار است، اما هیچ زمان دقیقی برای رونمایی آن مشخص نشده است. در هر حال، این سیستم عامل نیز با احتمال ضعیف تر می تواند جزو گزینه های مورد انتظار در رویداد دهم مهر باشد.

در بخش نرم افزار نیز رونمایی از ویژگی های جدید نسخه های آتی ویندوز ۱۰کاملا محتمل است. مایکروسافت هنوز به طور رسمی جدیدترین برنامه های خود برای ارائه ویندوز ۱۰ را اعلام نکرده، اما منابع آگاه می گویند به روزرسانی 19H2 شامل ویژگی هایی است که مختص کاربران تجاری خواهد بود. این ویژگی ها در به روزرسانی 20H1 که اوایل سال ۲۰۲۰ منتشر می شود در دسترس عموم قرار خواهند گرفت. یکی از ویژگی های مورد بحث امکان اضافه کردن دستیار صوتی متفرقه به صفحه قفل ویندوز است. رونمایی از ویژگی های جدید آفیس ۳۶۵ نیز می تواند از برنامه های مایکروسافت برای دهم مهر باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید