جمعه, ۱ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Fri, 21 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

ممکن است این روزها اینترنت تمام توجه را به خود جلب کرده باشد، اما تلویزیون همچنان سلطان رسانه هاست. براساس یک مطالعه جدید، یک آمریکایی به طور متوسط بیشتر از چهار ساعت و نیم از یک روز را در مقابل تلویزیون می گذراند و حدود ۹۹درصد از خانه های ایالات متحده آمریکا حداقل یک تلویزیون دارند.

این ارقام یک موضوع را به وضوح نشان می دهد: تلویزیونی هنوز هم قدرتمندترین و فراگیرترین ابزار برای دسترسی به مصرف کنندگان هستند، اما برای کسب و کارهای کوچک، موانع استفاده از این نوع از تبلیغات ممکن است دلسردکننده باشد؛ زمان پخش آنتن زنده می تواند بسیار گران باشد و تولید یک تبلیغ خوب سخت و هزینه بر است. هیچ وسیله تبلیغاتی دیگری بینایی و صدا را ترکیب نمی کند و چنین تأثیر شگرفی ندارد، اما تبلیغات تلویزیونی معایبی هم دارد، از جمله، هزینه تولید و اجرای آن گران است.

تبلیغات تلویزیونی

 
مزایا و معایب تبلیغات تلویزیونی

براساس یکی از مطالعات اخیر دانشگاه ایالت Ball در مورد عادات مصرف رسانه ای آمریکایی های متوسط، علی رغم محبوبیت بالای اینترنت در چند سال اخیر، تلویزیون هنوز هم رسانه غالب در اکثر خانه های ایالات متحده است. به طور متوسط، جمعیت عمومی روزانه بیش از چهار ساعت و نیم را در مقابل تلویزیون می گذرانند که این تماشای تلویزیون را به یکی از رایج ترین فعالیت های تفریحی مدرن تبدیل می کند. با وجود این آیا تعجب آور است که تبلیغات تلویزیونی قدرتمندترین شکل از تبلیغات است؟

تلویزیونی این امکان را به شما می دهد که خدمات، محصولات و کسب و کار خود را به گروه وسیعی از مخاطبین نشان داده و در مورد آنها صحبت کنید. همچنین این امکان را به شما می دهد تا در واقع مزایای مالکیت را نشان دهید. شما می توانید چگونگی کار کردن محصول و یا نحوه ارائه خدمات خودتان و همچنین اینکه چگونه بسته بندی می شود را نشان دهید تا مشتریان آتی شما بدانند که در مراکز فروش دنبال چه چیزی باشند. در حالی که هر دو رسانه آنلاین و چاپی برخی از مزایای مشابه را دارند، تبلیغات تلویزیونی بهترین راه را برای گفتن داستان خود در یک قالب جذاب و مشتری مدارا نه ارائه می کند.

مزایای تبلیغات تلویزیونی

در تبلیغات چندین نقطه حساس وجود دارد تا به صورت تأثیرگذاری رفتار خرید مصرف کنندگان را تحت تأثیر قرار داد. تلویزیون باعث می شود که آن را به سرعت انجام دهید و این امکان را به کسب و کار شما می دهد تا خریداران بالقوه بیشتری را به مشتریان پرداخت کننده تبدیل کنید.

تلویزیون از زمانی که در اتاق های نشیمن برای اولین بار ظاهر شد تبلیغات تلویزیونی برای عمده فروشان بزرگ یکی از محبوب ترین رسانه ها بود. با به وجود آمدن تلویزیون های آنتنی هزینه های تولید کاهش یافت و فرصتی برای دستیابی به بازارهای کوچک تر و مورد نظر ایجاد شد که آن را به گزینه ای ماندگار برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط تبدیل کرد.

مطلب مرتبط: تاثیر گذاری آگهی های تلویزیونی / تکنیک مناسب را انتخاب کن

برای ایجاد یک تبلیغات موثر تلویزیونی ابتدا لازم است یک متن خوب داشته باشید که یک پیشنهاد قوی و محکم را تاکید می کند. تبلیغات باید همچنین به صورت مؤثر تولید شود و به همین علت است که بهتر است خدمات یک دفتر تبلیغاتی را به صورت لیست درآوریم که می تواند یک فعالیت تبلیغاتی کلی را ایجاد کنید.

هنگامی که یک تبلیغ تلویزیونی را پخش می کنید اغلب، مخاطبین شیفته و گرفتاری دارید. شما زمان زیادی دارید که می توانید در آن زمان تبلیغات خودتان را به آنها برسانید. شما همچنین محیطی را با تبلیغ تان ایجاد می کنید که این توانایی را دارد که پیام شما را منتقل کند و بیننده را جذب کند، شما از بینایی و صدا برای تحت تأثیر قرار دادن روشی که مردم تبلیغات شما را می بینند استفاده می کنید.

بسته به زمانی از روز که در آن زمان تبلیغات خود را پخش می کنید، می توانید به مخاطبین موردنظرتان دسترسی داشته باشید. برای مثال، اگر شما یک کسب و کار مرتبط با لوازم نظافت منزل داشته باشید، تبلیغات در طول روز را که اکثر خانه دارند در منزل هستند را در نظر بگیرید.

با در نظر گرفتن هزینه ها و منافع، آیا این نوع تبلیغات رویکرد صحیحی برای کسب و کارهای کوچک است؟ در پایین به برخی از مزایا و معایب آن می پردازیم و به شما کمک می کنیم تا تصمیم بگیرید که آیا این تبلیغات انتخاب درستی است یا خیر. با وجود تمام رسانه هایی که امروزه برای تبلیغات وجود دارد، مانند رادیو، اینترنت و رسانه های چاپی، تلویزیون همچنان یک مسیر قدیمی و درست است. با تحقیقات درست، می توانید تبلیغات تان را به مخاطبین مورد نظر و یا مخاطبین جدید برسانید. اگرچه تلویزیون می تواند بسیار تأثیرگذار باشد، اما این تأثیرگذاری ممکن است به کیفیت تبلیغات، تعدد و تکرار آن و زمان پخش آن بستگی داشته باشد. بهتر است مزایا و معایب این تبلیغات را قبل از اقدام به ایجاد آن بررسی کنید.

برخی از مزایای تبلیغ کسب وکار کوچک تان در تلویزیون عبارتند از:

- تلویزیون به مخاطبین بیشتری نسبت به روزنامه های محلی و ایستگاه های رادیویی دسترسی دارد و این کار در یک دوره زمانی کوتاه انجام می شود. براساس یک مطالعه، آمریکایی ها در سال 2010 به طور متوسط 96 دقیقه را برای گوش دادن به رادیو سپری کرده اند و 30 دقیقه از روز را برای خواندن روزنامه و این در برابر چهار ساعت و نیم در یک روز که یک شخص متوسط در مقابل تلویزیون می گذراند رقم ناچیزی است.
- تبلیغات تلویزیونی هنگامی به بینندگان ارائه می شود که هوشیارتر هستند.

تبلیغات تلویزیونی موثر

- این امکان را به شما می دهد که پیام خودتان را با استفاده از دیدن، صدا و حرکت انتقال دهید که به کسب و کار شما یا تولیدات یا خدمات شما اعتبار می بخشد. در تبلیغات چاپی سعی می کنید تا از عناوین و تصاویر جذاب استفاده کنید تا افراد را مجبور کنید که در مورد محصول تان بخوانند و تنها می توانید امیدوار باشید که تمام تبلیغات را بخوانند و نگاه کنند. در رادیو مزیت صدا وجود دارد ولی تصویر نه.

- به شما این فرصت را می دهد تا خلاق باشید و یک شخصیتی را برای کسب و کارتان بسازید، که این می تواند به خصوص برای کسب و کارهای کوچک که به مشتریان تکرارشونده وابسته هستند مؤثر باشد.

- تصور کنید که شما تولیدات خودتان را به صورت شخصی به میلیون ها خانه در سراسر کشور می برید تا نشان دهید چرا محصول شما بهتر، سریع تر، قوی تر و یا ماندگارتر است و این را در مقابل آنها نشان می دهید. یکی از بزرگ ترین مزایای تبلیغات تلویزیونی توانایی آن برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه شما در هر جا که هستند است. این مانند این است که به شانه شان ضربه ای می زنید و می گویید: «آهای، بیا و این را نگاه کن!»

برخی از معایب

با تمام مزایایی که تلویزیون داراست، تبلیغ کسب و کارتان در تلویزیون مطمئناً چندین معایب هم دارد. به جز موارد اواخر شب در شبکه های تلویزیون کابلی محلی، هیچ رسانه تبلیغاتی بیشتر و سریع تر از تلویزیون بودجه شما را تمام نمی کند. تولید تبلیغات، که می تواند شامل استخدام نویسنده متن، بازیگران، ویراستاران فیلم و یا یک آژانس تبلیغاتی باشد تنها قدم اول است. شما باید هزینه زمان پخش را هم پرداخت کنید و چون مطالعات نشان داده است که تبلیغات تلویزیونی با تکرار پخش تأثیرگذارتر می شوند، مطمئناً خواهید خواست تا قطعه شما چندین بار پخش شود. به همین علت، اکثر ایستگاه های تلویزیونی قیمت گذاری شان را سازماندهی می کنند تا خرید تبلیغات گروهی برای تان جذاب تر باشد.

نقش تبلیغات تلویزیونی

عیب دیگر این است که ایجاد تغییرات سخت است. درحالی که در تبلیغات روزنامه ای به روزرسانی قیمت فروش و یا یک پیشنهاد خاص به سادگی تعویض یک برگه کوپن است، در تبلیغات تلویزیونی این به معنای به روزرسانی متن نمایش و فیلم برداری مجدد کل تبلیغات است که شامل هزینه های اضافی است.

مطلب مرتبط: 6 قانون تبلیغات تلویزیونی برای مشاغل کوچک

همچنین ممکن است مشخص کردن مخاطبین اصلی تان با تبلیغات تلویزیونی سخت باشد، اگرچه چندین روش بهتر وجود دارد که می تواند در این زمینه کمک کند. برای مبتدیان، قبل از سازماندهی کردن و خرید زمان پخش در نظر بگیرید که مخاطبین شما چه کسانی هستند. آیا بخش بزرگی از مشتریان شما به زبان اسپانیایی صحبت می کنند؟ اگر این طور است، بهتر است زمان پخش را از یک ایستگاه به زبان اسپانیایی، مانند Telemundo، خرید کنید و اگر در کسب و کار کالسکه کودک هستید، بهتر است زمان هایی از روز را برای پخش تبلیغات تان بخرید که مادران خانه دار بیشتر احتمال دارد که تبلیغات شما را ببینند.

براساس یک مطالعه توسط شرکت مشاوره مدیریت McKinsey & Co. در سال 2010 تأثیرگذاری این نوع از تبلیغات ممکن است یک سوم میزانی باشد که در سال 1990 داشت. مصرف کنندگان، به خصوص نوجوانان، بیشتر به منابع سرگرمی جایگزین از جمله پخش کننده های MP3 و یا تماشای برنامه های آنلاین روی آورده اند. با کاهش افرادی که تلویزیون را تماشا می کنند افراد کمتری تبلیغات شما را خواهند دید.

همچنین نمی توانید مسئول رفتار بیننده ها باشید. بسیاری از افراد در زمان پخش آگهی های بازرگانی صدای تلویزیون را قطع می کنند و یا از آن به عنوان زنگ تفریحی برای انجام کارهای دیگری قبل از شروع مجدد برنامه شان استفاده می کنند.

تهیه و تنظیم: گروه کسب و کار«فرصت امروز»

منبع : smallbusiness
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/qokDAxse
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه