یکشنبه, 09 دی 1397 - 08:53

هر ساله مجله INC فهرستی از بهترین برندها در حوزه های مختلف را منتشر می کند که در ادامه به بررسی 10 برند برتر از نگاه آن در سال 2018 خواهیم پرداخت.

برند برتر جهان سال 2018

1-آمازون

کشور: آمریکا

درصد تغییر نسبت به سال گذشته: 42+درصد

ارزش برند: 150.8 میلیارد دلار

جایگاه سال قبل: 3

این شرکت در سال 1994 توسط جف بزوس تاسیس شد. حوزه اصلی فعالیت این برند در رابطه با فروش آنلاین است. در حال حاضر نیز با فروش انواع محصولات نو و دوست دوم، در جایگاه نخست بیش ترین میزان درصد فروش در مقایسه با سایر برندهای مشابه قرار دارد. اگرچه این برند در حال حاضر تقریبا همه چیز را به فروش می رساند، با این حال عمده شهرت آن به خاطر جایگاه نخست آن در رابطه با فروش آنلاین کتاب است. این شرکت در سال جاری موفق شده است تا دست به اقدامی بزرگ زده و در رقابتی دشوار، از دو ابر برند اپل و سامسونگ پیشی بگیرد.

مطلب مرتبط: 100 برند برتر جهان در سال 2018 معرفی شدند(اینفوگرافی )

2-اپل

کشور: آمریکا

درصد تغییر نسبت به سال گذشته: 37+درصد

ارزش برند: 146.3میلیارد دلار

جایگاه سال قبل: 2

اپل را باید بزرگترین شرکت تولیدکننده انواع تلفن همراه، نرم‎افزار و سخت‎افزار دانست. این شرکت در سال 1997 توسط استیو جابز تاسیس شد. این شرکت در 10 سال گذشته همواره در بین دو برند برتر جهان جای داشته است که خود بیانگر کیفیت بسیار بالای آن است. با توجه به این امر که بیش از نیمی از درآمد اپل از تلفن همراه این شرکت به دست آمده است، برای قرار گرفتن در رتبه نخست، نیاز دارد تا به این بخش توجه جدی تری داشته باشد.

3-گوگل

کشور: آمریکا

درصد تغییر نسبت به سال گذشته: 10+درصد

ارزش برند: 120.9میلیارد دلار

جایگاه سال قبل: 1

گوگل در سال 1998 توسط لری پیچ و سرگئی برین تاسیس شد. اگرچه این شرکت در سال گذشته موفق شده بود تا با اختلافی چشمگیر جایگاه نخست را به دست آورد، با این حال در سال جاری چندان درخشان ظاهر نشد. پیش‎بینی می شود با توجه به بی‎رقیب بودن این شرکت در زمینه موتورهای جست وجو اینترنتی، گوگل بتواند با به ثمر رساندن چند پروژه نوآورانه و جدید خود، بار دیگر جایگاه نخست را به دست آورد.

4-سامسونگ

کشور: کره جنوبی

درصد تغییر نسبت به سال گذشته: 39+درصد

ارزش برند: 92.3میلیارد دلار

جایگاه سال قبل: 6

سامسونگ را باید بزرگترین شرکت آسیایی دانست که در سال 1938 توسط لی بیونگ چول تاسیس شد. این برند در سال جاری نیز موفق شد تا با حفظ روند رو به رشد خود، دو پله نسبت به جایگاه سال گذشته پیشرفت کند. پیش بینی می شود با توجه به آمارهای مثبت و حوزه فعالیت بسیار گسترده این شرکت، سال آینده را بتواند در بین سه مدعی اصلی به پایان برساند. تفاوت عمده سامسونگ با رقیب اصلی خود اپل، در این است که این شرکت در زمینه لوازم خانگی نیز حضوری فعال دارد و صرفا به تولید گوشی های تلفن همراه محدود نیست.

5-فیس‎بوک

کشور: آمریکا

درصد تغییر نسبت به سال گذشته: 45+درصد

ارزش برند: 89.7میلیارد دلار

جایگاه سال قبل: 9

فیس‎بوک نخستین شبکه اجتماعی جهان محسوب می شود که در سال 2004 توسط مارک زاکربرگ تاسیس شد. فعالیت گسترده و پیشرفت چشمگیر اینستاگرام که به عنوان برند زیرمجموعه فیس‎بوک مشغول به کار است، دو دلیل عمده موفقیت این شرکت در دستیابی به رتبه ای بهتر نسبت به سال گذشته است.

6- ای تی اند تی

کشور: آمریکا

درصد تغییر نسبت به سال گذشته: 5-درصد

ارزش برند: 82.4میلیارد دلار

جایگاه سال قبل: 4

ای تی اند تی را باید بزرگترین شرکت مخابراتی جهان به حساب آورد که در سال 1883 توسط الکساندر گراهام بل تاسیس شد. علت اصلی افت این شرکت را بسیاری از تحلیلگران در عدم رقابت درست این برند در برابر شرکت های نوظهور و کوچک تر این عرصه می دانند. برای رهایی از این سیر نزولی نیز در حال حاضر این برند در حال افزایش تعداد و کیفیت خدمات خود است.

7-مایکروسافت

کشور: آمریکا

درصد تغییر نسبت به سال گذشته: 6+درصد

ارزش برند: 81.2 میلیارد دلار

جایگاه سال قبل: 5

مایکروسافت بزرگترین شرکت ارائه‎کننده نرم‎افزارهای رایانه ای در دنیا محسوب می شود که در سال 1975 توسط بیل گیتس تاسیس شد. اگرچه این برند در سال جاری شروع مناسبی را داشت، با این حال برای قرار گرفتن در جایگاه بالاتری در لیست برترین برندها، نیاز به توسعه همه جانبه خود دارد.

8-وریزون

کشور: آمریکا

درصد تغییر نسبت به سال گذشته: 5-درصد

ارزش برند: 62.8میلیارد دلار

جایگاه سال قبل: 7

وریزون یکی از بزرگترین برندهای مخابراتی در جهان محسوب می شود که در سال 2000 توسط دن مید تاسیس شد. درست به مانند ای تی اند تی، این شرکت نیز در مواجهه با برندهای کوچک تر موفق نشده است تا واکنش مناسبی داشته باشد. به همین خاطر نیز با درصد تغییر منفی در مقایسه با سال گذشته مواجه است.

9-والمارت

کشور: آمریکا

درصد تغییر نسبت به سال گذشته: 1-درصد

ارزش برند: 61.5میلیارد دلار

جایگاه سال قبل: 8

والمارت بزرگترین فروشگاه زنجیره ای جهان محسوب می شود که در سال 1962 توسط سام واتسون تاسیس شد. این شرکت سال 2018 را با متوقف کردن برخی از فروشگاه های خود آغاز کرد که این خود از جمله دلایل مهم افت آن نسبت به جایگاه سال گذشته محسوب می شود.

مطلب مرتبط: 20 برند برتر جهان در سال 2017 به انتخاب Forbes

10-آی سی بی سی

کشور: چین

درصد تغییر نسبت به سال گذشته: 24+درصد

ارزش برند: 59.2میلیارد دلار

جایگاه سال قبل: 10

بانک صنعتی و بازرگانی چین( به اختصار آی سی بی سی) بزرگترین بانک جهان محسوب می شود که در سال 1984 تاسیس شد. اگرچه این بانک در سال جاری رشدی فوق‎العاده را تجربه کرده است، با این حال این امر تنها به کاهش فاصله ارزش این برند با سایرین کمک کرده است. به همین خاطر این برند برای قرار گرفتن در جایگاه بالاتر باید سال آینده نیز رشدی مشابه امسال داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید