جمعه, 21 شهریور 1399 - 10:04

در شرایطی که اکثر کسب و کارها به دنبال بازگشایی مجدد دفاتر کاری خود هستند، یکی از سوالات مهم که تردیدهای زیادی را به وجود آورده است این است که آیا کارمندان آمادگی ذهنی لازم را برای این بازگشت دارند؟ در این رابطه آمار جهانی حاکی از آن است که بیش از 63 درصد کارمندان در کشورهای پیشرفته از استرس بالایی برخوردار بوده که بدون شک این امر در کشورهای دیگر خصوصا جهان سومی ‎ها، به مراتب بیشتر است. اگرچه نمی ‎توان دیگران را بابت این اقدام سرزنش کرد و لازم است تا برای وارد نشدن به یک بحران غیر قابل جبران، این بازگشایی‎ ها انجام شود، با این حال نسبت به روش کار آنها، انتقادهای جدی ‎ای وارد است. درواقع مدیران ابدا توجهی به وضعیت کارمندان خود نداشته و تصور می ‎کنند که آنها می توانند از همین امروز درست به مانند سابق رفتار کرده و طی چند روز، به راندمان کاری ایده آل برسند، با این حال تجربه برندهایی که تا به امروز در این زمینه فعالیت کرده ‎اند، خلاف این موضوع را به اثبات می ‎رساند.

حضور مجدد کارمندان دفاتر کاری

درواقع راندمان کاری افراد چیزی شبیه به فاجعه بوده و به همین خاطر بسیار مهم است که اقدامات جدی صورت گیرد. اگرچه ممکن است سیاست استخدام افراد جدید را مناسب شرایط حال حاضر بدانید، با این حال واقعیت این است که با این اقدام، شما تنها صورت مسئله را پاک خواهید کرد. درواقع مشکل اصلی در استرس کارمندان و ذهنیت آنها است. بدون شک تا زمانی که مشکل را شناسایی نکرده باشید، به پاسخ‎ های مناسب دست پیدا نخواهید کرد.

مطلب مرتبط: آمادگی برای دنیای کسب و کار پساکرونا

در این راستا نکته‎ ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر بخواهید شخصا اقدام به بهبود روحیه کارمندان خود نمایید، همواره ممکن است روش ‎هایی را انتخاب کنید که بهترین نبوده و حتی ممکن است تاثیر عکس داشته باشد. تحت این شرایط راهکار به مراتب ساده ‎تری نیز وجود دارد. درواقع با استفاده از روان ‎شناس ‎های مجرب، شما می ‎توانید دغدغه ‎های کارمندان خود را در مدت زمانی کوتاه کاهش داده و آنها را با شرایط جدید به خوبی وقف دهید. درواقع با توجه به این امر که ریشه اصلی انواع استرس ‎ها از افکار سرچشمه می ‎گیرد، بهترین راهکار برای مقابله با آنها، همکاری با افرادی است که در زمینه شناخت روان، دانش لازم را دارند. در کنار این موضوع اطلاع ‎رسانی در کنار رعایت پروتکل‎ های بهداشتی، اگرچه در ظاهر هزینه ‎بر محسوب می ‎شود، با این حال مزیت ‎های به مراتب بالاتری را خواهد داشت. به همین خاطر در این زمینه نباید نگاه کوته ‎بینانه داشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید