جمعه, ۱ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Fri, 23 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز پنج هزار و ۹۸۱ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۴۹ هزار و ۱۸۶ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۳۳۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۸ هزار و ۳۲۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

افت 5 هزار واحدی شاخص کل بازار بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۷۶۵ واحد کاهش به ۱۸۴ هزار و ۵۰۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۱۷۴ واحد افت به ۱۲۲ هزار و ۸۰۰ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با دو هزار و ۷۲۱ واحد کاهش به رقم ۶۹۷ هزار و ۵۱۴ واحد رسید، شاخص بازار اول دو هزار و ۶۶۶ واحد و شاخص بازار دوم ۱۹ هزار و ۶۶۲ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۴۲۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۰۳ واحد، بورس کالای ایران (کالا) با ۳۵۵ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۲۷۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۴۲ واحد و بان پارسیان (وپارس) با ۱۶۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

نماد پالایش نفت تهران (شتران) با ۴۹۵ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۲۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۴۰۷ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۳۸۹ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۱۶ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۹۴ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۲۹۱ واحد هم بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، ماشین سازی اراک، سایپا، بانک اقتصاد نوین، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۵۳ میلیون و ۵۴۹ هزار برگه سهم به ارزش بیش از چهار هزار و ۸۵۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۶۲ واحد افت داشت و بر روی کانال هفت هزار ۴۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۵۳۷ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۲۴ هزار و ۵۹۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Wr6A1eKH
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه