امضای موافقت‌نامه همکاری توسعه فناوری‌های زیستی - فرصت امروز

یکشنبه, 09 آذر 1393 - 09:39

موافقت‌نامه همکاری برای توسعه فناوری‌های زیستی با تاکید بر حضور بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان توسط وزیر جهاد کشاورزی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.
به گزارش ایانا، وزیر جهاد کشاورزی در مراسم امضای موافقت‌نامه همکاری مشترک برای توسعه فناوری‌های زیستی در بخش کشاورزی با معاونت علمی و فناوری گفت: با توجه به نیاز غذا، محدودیت منابع و اتفاق‌هایی که در دهه‌های اخیر افتاده است، راهی به غیر ‌از تولید با روش‌های فناورانه نداریم.
محمود حجتی افزود: با حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان و تکیه بر خصوصی‌سازی می‌توانیم به اسناد بالادستی برای دستیابی به تعهدات و عملیاتی کردن آنها برسیم.
وی اظهار امیدواری کرد که این موافقت‌نامه بستر مناسبی برای هماهنگی بیشتر بین وزارت جهاد کشاورزی و معاونت فناوری ریاست جمهوری و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان باشد.
حجتی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای در بخش تهیه دارو، واکسن‌های مربوط به دام، مسائل مربوط به آفات نباتی، تهیه بذور و غیره انجام شده، که لازم است برای پاسخگویی به نیازهای جامعه، سرعت آن افزایش یابد، زیرا در حال حاضر عقب‌ماندگی در این بخش وجود دارد.
وی تصریح کرد: با پشتیبانی‌های دولت و همکاری بخش‌خصوصی و مساعدت‌های معاونت علمی و فناوری خواهیم توانست به اهداف پیش‌رو دست پیدا کنیم.
 در ادامه معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری اظهار کرد: در گذشته تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسیدکه شرکت‌های دانش‌بنیان تقویت شوند که موافقت‌نامه امضاشده امروز برای تاکید بر نشست‌های قبلی بوده است.
سورنا ستاری ادامه داد: تقویت فناوری‌های روز کشاورزی از مهم‌ترین اولویت‌ها محسوب می‌شود و اولویت نخست این معاونت است.
وی یادآور شد: در یک سال گذشته اقداماتی به انجام رسیده که در حوزه علم و فناوری بسیار ناچیز بوده است و امید می‌رود که از این پس شاهد توسعه زیست‌فناوری و توسعه شرکت‌های خصوصی دانش‌بنیان در بخش‌کشاورزی باشیم.
ستاری تاکید کرد: در حوزه تولید علوم زیست‌فناوری و تجاری‌سازی آنها و دستیابی به این محصولات در بازار برنامه داریم.
وی اظهار امیدواری کرد که بتوان با ورود این علوم به بخش‌کشاورزی برای توسعه فناوری‌های کشاورزی قدم برداشت.
گفتنی است دیروز در مراسمی که در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، موافقت‌نامه همکاری مشترک جهت توسعه فناوری‌های زیستی در بخش کشاورزی پس از بررسی‌های کارشناسی توسط وزیر جهاد کشاورزی، معاون علمی و فناوری و معاونان وزارت جهاد کشاورزی به امضا رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی