سه شنبه, 23 شهریور 1395 - 13:45

آیا می دانستید چه مدارک و زمانی برای اخراج مورد نیاز است؟ مطابق اصول فنی هیچ نوع کاغذبازی  برای اخراج یک فرد وجود ندارد. گرچه، زمانی که یک فرد برای عمل نکردن به وظایف شغلی اش اخراج می شود، مدرک جمع کردن برای عملکرد ضعیف او یک کلید محسوب می شود. برای اخراج یک کارمند لیستی از اخطارات تهیه کنید و با در دست داشتن دلیل کتبی برای عملکرد نامناسب یا علل دیگر همچون غیبت، سوءرفتار یا دیرکرد، شانس خود را در دفاع از عملکردتان بالا می برید.

رامپنتال، متخصص مدیریت می گوید: «با داشتن تشریفات اداری بیشتر، مدارک بیشتری خواهید داشت، مدارک بیشتر برای اینکه نشان دهید برای دلیل نابجایی آنها را اخراج نکرده اید. اگر مدارک خوبی جمع آوری نکنید، آن گاه کارمندان به شما خواهند گفت: «خب، واضح است که اخراج من به عملکردم مربوط نیست. آنها چون من بالای 40 سال سن دارم یا چون یک زن هستم، مرا اخراج کردند.» در مورد مکان و زمان اخراج کارمند خود نیز فکر کنید. هر کاری می کنید، کارمندتان را پشت تلفن اخراج نکنید. با اخراج رودررو به او احترام بگذارید.

اگر زمان اخراج پرسنل، نگران امنیت شخصی خود هستید، پیشنهاد می شود فرد دیگری را- ترجیحا یک مدیر- برای اخراج کارمند بفرستید. برای پاسخ به این پرسش که چه روزی برای اخراج فرد مناسب است، رامپنتال می گوید: «آخر هفته برای اخراج مناسب است نه اول هفته». برخی خلاف این نظر را دارند و معتقدند اول هفته زمان مناسب تری است. اغلب، ایام قبل از سال نو را زمان مناسبی برای این کار نمی دانند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید