یکشنبه, 29 دی 1398 - 14:32

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۷۳۲ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۱۰ هزار و ۶۹۴ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۳۸۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۷ هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل بازار بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۷۷۲ واحد افزایش به ۱۲۶ هزار و ۷۸۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۵۱۵ واحد رشد به ۸۴ هزار و ۶۰۸ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با یک هزار و ۹۳۱ واحد افزایش به رقم ۴۸۵ هزار و ۳۶۲ واحد رسید، شاخص بازار اول ۴۹۵ واحد و شاخص بازار دوم یک هزار و ۶۵۴ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد مخابرات ایران (اخابر) با ۴۰۰ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۲۴۰ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۶۷ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۱۴۰ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۰۸ واحد و سایپا (خساپا) با ۹۶ بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۸۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲۶۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۱۲ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۶۲ واحد و پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۴۲ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، سایپا، س. صنایع شیمیایی ایران، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۱۴۸ هزار برگه سهم به ارزش بیش از چهار هزار و ۳۶۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز ۲۴ واحد رشد داشت و بر روی کانال پنج هزار ۲۹۷ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۲ میلیارد و ۳۳۰ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۱۸ هزار و ۹۵۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید