یکشنبه, 31 شهریور 1398 - 14:30

فرصت امروز : در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۵میلیارد و ۳۳۵میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۲۲۸۱میلیارد تومان در ۴۱۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز یکشنبه سی و یکم شهریور ماه با رشد ۴ هزار و ۳۹۰ واحد به عدد ۳۰۲ هزار و ۱۰۳ واحد رسید و ارزش معاملات امروز بورس از مرز ۲۲٫۶ هزار میلیارد ریال گذشت همچنین شاخص فرابورس نیز مجددا به کانال ۴ هزار واحد بازگشت.

در جریان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۱٫۴۷ درصد رشد کرد؛ شاخص کل هم وزن نیز ۲٫۴۳ درصد مثبت بود. شاخص فرابورس نیز با رشد ۶۴ واحدی به قله ۴ هزار و ۱۷واحد دست یافت.

معاملات امروز بورس در حالی آغاز شد که اکثر نمادهای بورسی مثبت و یا در صف خرید معامله شدند. همچنین نمادهای شاخص ساز توانستند شاخص کل بورس را مجددا به کانال ۳۰۰ هزار واحد برگرداندند. در پایان معاملات نیز شاخص کل بورس به قله ۳۰۲ هزار واحد رسید. ارزش معاملات بورس نیز از بیش از ۲۲٫۶ هزار میلیارد گذشت که با توجه به اینکه تسویه اعتبارات شهریور به پایان رسیده است رقم قابل توجهی است.

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پتروشیمی جم شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فولاد خراسان، مخابرات ایران و بانک تجارت با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت سر گذاشتند؛ به طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۱۸۰واحد، کل (هموزن) ۲۰۸۵واحد، قیمت (هموزن) ۱۳۹۶واحد، آزاد شناور ۵۹۲۶واحد و شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب ۲۸۲۴و ۱۰۵۷۳واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۲۵۰میلیون ورقه به ارزش ۸۶۰میلیارد تومان در ۱۶۳هزار نوبت، آیفکس ۶۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۴۰۱۷واحد قرار گرفت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید