چهارشنبه, 22 آبان 1398 - 14:36

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۴۳۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۷ هزار و ۹۴ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۲ میلیارد و ۲۲۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱ هزار و ۵۳۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

رشد ۴۳۸ واحدی شاخص کل بازار بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶۸۶ واحد افزایش به ۸۸ هزار و ۴۵۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۴۵۸ واحد رشد به ۵۹ هزار و ۱۴۳ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز ۵۷۳ واحد افزایش به رقم ۳۵۸ هزار و ۳۹ واحد رسید، شاخص بازار اول ۱۱ واحد و شاخص بازار دوم ۲ هزار و ۲۷۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۱۲۸ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۹۰ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۶۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۶۰ واحد و پتروشیمی مبین (مبین) با ۵۹ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پتروشیمی جم (جم) با ۱۰۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۱۰۰ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۳ واحد و بانک پارسیان (وپارس) با ۴۴ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، بانک اقتصاد نوین، ایران خودرو، بانک پارسیان و س. صنایع شیمیایی ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۵۴ میلیون و ۹۱۹ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۴۱۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۰ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۹۳۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۸۷۰ میلیون و ۷۳۴ هزار برگه سهم به ارزش بیش از پنج هزار و ۵۸۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

دیدگاه‌ها  

0 #4 ali 1398-08-23 00:08
ادامه 6000متر زمین -3
و الان زمان قدیم نیست که برای جنگ بخواهند ! جنگ ها الکترونیکی شده و جمعیت زیادی نمی خواهد ولی اگربا اصرار خواستند که جمعیت اضافه شود ، حتی دو برابر شود ، می توانند خانه ها را دو طبقه کنند که برای 166 میلیون نفر می شود {(ازدیاد جمعیت بیشتر از 100 سال طول می کشد ولی اطاق ها چندماه) ! مهم از نگرانی در آوردن نسل هاست !.و.....} !!! و اینهمه عقده ی خانه دار شدن برای خانواده های مستحق و مستضعف باقی نخواهد ماند !!!.. و سهمیه ی ماهیانه ی آب شرب(یا آب شرب را که زیاد نمی شود را آزاد بخرد) ، و شستشوی هر خانواده به او داده می شود که آنرا در تانکر نگهداری و مصرف کند(خواه او می خواهد با آن آب ماشین بشوید ، حیاط بشوید ، یا پارکینگ بشود ! اگر کم آورد باید خودش آزاد تهیه کند!!!....و....
ارسال پاسخ
0 #3 ali 1398-08-23 00:06
ادامه ی 6000متر زمین-2...
اگروضعیت آب مناسب باشد ، هر خانواده ضمن ساخت مسکن یا سر پناه ، اطاق 20 متری برای هر فرد خانواده ، در این زمین چند هکتاری می شود انواع میوه و سبزیجات و حبوبات .....، موزد نیاز خانواده را با کیفیت بیشتری توسط خودشان تهیه کرد! و بقیه ی چند ده میلیون هکتار زمین کشاورزی دیگرکشور را برای محصولات صادراتی اختصاص داد .! و اگر موضوع تامین آب مناسب نباشد ، هر خانواده می تواند در آن زمین چند هکتاری به، به تعداد افراد خانواده اطاق بزرگ بسازد ، و بقیه زمین هم ، حیاط برای بازی و، تفریح خود و بچه هایش خواهد بود{(جمعیت را هم کنترل کنیم ، چون ما نیاز به جمعیت زیاد نداریم! همین جمعیت کنونی برایمان کافیست، چون همیشه چند میلیون فرد جوان داریم ، و الان زمان قدیم نیست که برای..ادامه دارد..
ارسال پاسخ
0 #2 ali 1398-08-23 00:04
بنام خدا
این را در سه نسخه می فرستم....
اشتغال زائی ی افسانه ای و باور نکردنی برای تهیه ی مصالح ساختمانی مورد مصرف این ساختمان ها(میلیون ها درب ورودی ، پنجره ، شیشه ومصالح دیگر......) و امیدواری وحق و نجات نسل ها (در ژاپن نا خواسته این کار با متراژ کم انجام شده) !.و....، تقسیمات را در هر استان و شهر ، از مستضعفین و مستحقین شروع کنند......
اگر ما زمین های کشاورزی و کوه و دره ها و کویر را کنار بگذاریم ،خیلی راحت وسریع ، بهرنفر ایرانی 6000 متر مربع مجانی زمین می رسد(به هر خانواده در زادگاه خانوادگی اش ! با ملاحظه ی کمی ضریب امکانات زمین...) ، و دیگر اینهمه ملت دلهره نخواهند داشت . و............
اگر وضعیت آب...ادامه دارد 1
ارسال پاسخ
0 #1 ali 1398-08-22 23:58
بنام خدا
در دین نیمه خالی لیوان دیده می شود ، پر نبود ، بیت المال پایمال شده ! هر مسئولی کم یا بد کار کرده باشد..... ، حق الناس پایمال کرده ، راه نجاتی جز جبران ندارد!... شفاعت و توبه پذیر هم نمی باشد ، عذاب خواهد شد.....

اگر خدا حساب و کتابی داشته باشد ، تمام آن کسانی(مسئولی) که به نوعی پنهان کاری و کمکاری کرده (عمدا یا سهوا) باشند وبقیه سکوت کنند ، همه شریک جرم بوده ، مواخذه و عذاب خواهد کرد . جز جبران راه نجاتی نخواهد داشت و........

چون مقوله حق الناس موضوع خدائی و قرآنی می باشد ، لذا تا زمانیکه مردم انواع گوناگون آنرا نشناخته و به آن عمل نکنند ، تذکر و تکرار آن در جاهای مختلف ضروری می باشد.........
ارسال پاسخ

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید