یکشنبه, 27 بهمن 1398 - 14:23

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۱۰ هزار و ۷۶۱ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۷۲ هزار و ۷۴۹ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۵۷۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۷ هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۴۲۶ واحد افزایش به ۱۵۲ هزار و ۴۵۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۶۱۸ واحد رشد به ۱۰۱ هزار و ۶۷۹ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۱ هزار و ۷۵۶ واحد افزایش به رقم ۵۷۰ هزار و ۶۵۱ واحد رسید، شاخص بازار اول هفت هزار و ۶۹۹ واحد و شاخص بازار دوم ۲۲ هزار و ۴۳۳ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۹۳۱ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۸۱۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۵۳۶ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۵۳۶ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۵۲۲ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۹۲ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با ۴۳۳ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد مخابرات ایران (اخابر) با ۱۵۶ واحد، ایران خودرو (خودرو ) با ۱۱۹ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۶۳۹ واحد، داده گستر عصر نوین های وب (های وب) با ۸۹ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۷۲ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۵۲ میلیون و ۳۲۶ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۳۵۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۳۹ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۶ هزار و ۵۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۸۷۸ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۵ هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید