دوشنبه, ۲۹ دی(۱۰) ۱۳۹۹ / Mon, 18 Jan(1) 2021 /
           
فرصت امروز

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز دو هزار و ۳۵۵ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۲۰ هزار و ۶۶۸ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۷۳۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۸۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل بازار بورس سوار بر مدار صعود

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹۰۱ واحد افزایش به ۱۳۸ هزار و ۲۳۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶۰۱ واحد رشد به ۹۲ هزار و ۲۱۷ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با دو هزار و ۸۴۹ واحد افزایش به رقم ۵۰۴ هزار و ۱۶۲ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و ۶۴۸ واحد و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۷۵ واحد افزایش داشتند.

علاوه براین در بین تمامی نمادها، نماد توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۰۳ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۲۲ واحد، پارس سویچ (بسویچ) با ۱۹۹ واحد، انرژی خلیج فارس مبین (مبین) با ۱۱۷ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۱۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۹۶ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۱۸۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۰۸ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۹۴ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۹۳ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۷ واحد هم بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد سایپا، بانک ملت، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و بانک پارسیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۱۸ میلیون و ۸۱۰ هزار برگه سهم به ارزش بیش از سه هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۷ واحد افت داشت و بر روی کانال پنج هزار ۳۲۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۶۰۳ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۱۸ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Okt6YQLV
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه