مهم‌ترین برنامه‌های غذایی و دارویی سال ۹۴ اعلام شد - فرصت امروز

دوشنبه, 04 اسفند 1393 - 13:00

دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با پایگاه خبری سازمان غذا و دارو، مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان را در سال آتی در راستای ادامه روند طرح تحول سلامت در حوزه غذا و دارو تشریح کرد. وی در توضیح برنامه‌ریزی‌های این سازمان برای سال آینده در جهت ادامه طرح در حوزه غذا و دارو گفت: مهم‌ترین کاری که سال آینده خواهیم داشت بحث پورتال سازمان غذا و دارو یا همان سامانه رد و رهگیری دارو است. این سامانه در تمام حوزه‌های غذا و دارو کاربردی جدی خواهد داشت و لازم است در سال ۹۴ اجرایی شود.

دکتر دیناروند اظهار داشت: راه‌اندازی این پورتال از امسال آغاز شده و در حال پیگیری است که امیدواریم تا قبل از پایان سال این پورتال اجرایی شود. هرچند کار سختی است اما در صورت اجرایی شدن آن، تمام فرآیندها به‌صورت الکترونیکی و شفاف انجام خواهد شد و نیازی به مراجعه مشتریان نخواهد بود، زیرا این امر خود می‌تواند منشأ تخلف و فساد باشد. البته ممکن است عملیاتی شدن تمام بخش‌های این پورتال دو تا سه سال زمان ببرد.

۱۸ میلیاردتومان برای شناسایی تقلب‌های غذایی

رییس سازمان غذا و دارو در ادامه درباره برنامه‌های نظارتی سازمان غذا و دارو در سال ۹۴ نیز اظهار داشت: برنامه‌های نظارتی ما طبق قانون همیشه انجام می‌شود، منتها باید از ابزار‌های نوین و مدرن برای توسعه نظارت‌هایمان استفاده کنیم. برای مثال ما طرحی داریم که در حوزه شناسایی آلاینده‌ها و تقلب‌ها در حوزه غذا است و تقریبا ۱۸ میلیارد تومان برای این کار هزینه خواهیم کرد تا آزمایشگاه مرجع در تهران و آزمایشگاه‌های قطب در ۱۰ استان دیگر را تقویت کنیم و از این طریق بتوانیم سرعت شناسایی آلاینده‌ها و سموم را افزایش دهیم. این کاری است که انجام می‌شود و امسال آغاز شده و سال آینده به نتیجه می‌رسد. دکتر دیناروند در پایان ضمن تاکید بر لزوم تشدید نظارت‌ها به منظور کنترل و برخورد با قاچاق و تقلب گفت: در مبارزه با قاچاق و تقلب در حوزه غذا و دارو نیز نظارت‌های ما در سال آینده بسیار جدی‌تر خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی