وجود 15هزارتن مرغ و تخم‌مرغ مازاد در بازار - فرصت امروز

چهارشنبه, 05 آذر 1393 - 12:51

توکلی گفت: طرح حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش آب و خاک از سوی مجلس تصویب شد و قرار است دولت 85درصد بودجه را تامین کند و مابقی بر عهده‌ خود کشاورزان است که 15درصد را تشکیل می‌دهد.
محمدتقی توکلی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، اظهار کرد: همچنین در صورت نهایی شدن اعتبار یک درصد از فروش میعانات گازی و نفت، طرح‌های آبیاری پیشرفت قابل ملاحظه‌ای پیدا خواهد کرد.
وی درخصوص افزایش قیمت آرد و نان در سال‌جاری نیز گفت: با توجه به اینکه قیمت گندم از 1050 به 1155 تومان رسیده و عوارض تولید و دستمزد نانوایان و کارخانجات افزایش پیدا کرده ما شاهد افزایش قیمت نان خواهیم بود اما دولت هنوز درخصوص افزایش قیمت آرد به جمع‌بندی مناسبی دست پیدا نکرده است.
توکلی درخصوص طولانی شدن روند صادرات تخم‌مرغ و مرغ نیز اضافه کرد: متاسفانه بوروکراسی حاکم بر اداره‌ها و گمرکات ما سبب شد حاشیه‌ تولید مازاد تخم‌مرغ به 15 هزار تن برسد و ما شاهد کاهش قیمت شدید این دو قلم کالا در بازار باشیم.
وی در پایان یادآور شد: متاسفانه در سال‌هایی چون ما همیشه واردکننده این محصولات بودیم در زمینه افزایش ظرفیت تولید به جمع‌بندی نرسیده‌ایم و شاهد این مازاد تولید در کشور هستیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی