فروش کارتی آب راهگشا نیست - فرصت امروز

یکشنبه, 12 بهمن 1393 - 12:24

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اجرای پایلوت فروش کارتی آب در شهرستان بجستان استان خراسان رضوی، گفت: این اقدامات در کوتاه‌مدت به نتیجه می‌رسند و اقداماتی نیستند که بتوانند در درازمدت ما را امیدوار کنند. عباس پاپی‌زاده، اظهارکرد: مصرف آب در ایران نسبت به جهان بسیار بالاست اما سابقا استان‌هایی مثل اصفهان و خراسان دچار مشکل تامین آب شرب خود نبودند و به دلیل مدیریت ناصحیح است که به این وضع رسیده‌اند.

وی ادامه داد: روش‌های مدیریت جدید خیلی خوب است و اگر یک دهه قبل این روش‌ها اجرا می‌شد مردم دچار مشکل نمی‌شدند، با این حال هرچند دل‌مان نمی‌خواهد مردم آب را به‌صورت کارتی تهیه کنند ولی اگر با مشکل تامین آب شرب مواجه شویم ناچاریم این کار را انجام دهیم. به گزارش ایسنا، این نماینده مجلس تاکید کرد: با این حال اینها اقداماتی نیست که در درازمدت بتواند ما را امیدوار کند، مشکل ما اینجاست که در اکثر مواقع تصمیمات آنی، لحظه‌ای و کوتاه‌مدت است و وقتی که مشکل به اوج خود رسید دولت تازه ورود پیدا می‌کند. این در حالی است که باید مدیریت آب را در درازمدت انجام داد.

پاپی‌زاده افزود: ابتدا باید منابع آبی را پایش کنیم، پتانسیل‌های آبی را در نظر بگیریم و برنامه‌های آبی را متناسب با این پتانسیل‌ها در دستور کار قرار دهیم. مثلا اینکه در چه نقاطی کانون جمعیت کم یا زیاد شود و کشاورزی و صنایع آب‌بر در کجا متمرکز شود مسائلی هستند که باید به آنها توجه کرد. ما همین الان هم در بحران هستیم و اگر این برنامه‌ریزی‌ها صورت نگیرد در آینده به بحران مطلق خواهیم رسید که این مسئله برای کشور خطرناک است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی